• تاریخ : ۲۱ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

مدیر عامل موسسه سینما شهر گفت: ۱۳۶ سالن سینمایی در دست احداث هست.به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا مجید مسچی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف اصلی موسسه سینماشهر، گسترش سینماهای کشور و بازسازی آن ها هست گفت: ساخت سینمای جدید جزئیات این هدف هست. قرار نیست ساخت سینمای جدید توسط دولت انجام شود، اما حمایت همچنان وجود دارد. اولویت برای ما ساخت سینمای جدید هست چون تقریبا سینماهای قدیمی بازسازی شدند و البته در شهرهای بزرگ سینماهای کوچک با ظرفیت پایین دیگر جوابگو نیست.وی با اشاره به بازسازی سینماهای قدیمی گفت: تعمیر 
١٧ سالن تمام شده و ١٨ سالن در حال اجراست و ٩ سالن در برنامه بازسازی قرار دارد. یکی از این سینما ها که به زودی افتتاح می شود سینمای فجر اسلام شهر هست که تبدیل به پردیس ۵ سالنه می شود و هفته های آینده افتتاح خواهد شد. مسچی در مورد سینماهای در حال ساخت نیز گفت: 
١٣۶ سالن در حال ساخت هست. بعد از شهر آفتاب پروژه اطلس مشهد با ۱۰ سالن افتتاح می شود و یک سالن تک سالنه در قشم و ٨ سالن در مجموعه باغ کتاب تهران افتتاح می شود. و در کل پیش بینی می کنیم امسال تعداد سالنهای فعالمان از ۵۰۰ عدد رد شود.

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما