• تاریخ : ۲۳ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

شهروند| هیأت داوران جشنواره فیلم لوکارنو که یکی از جشنواره های بزرگ و مهم دنیای سینما به شمار می آید، جایزه یوزپلنگ طلایی این جشنواره را به مستند تحسین شده خانم فنگ ساخته ونگ بینگ مستندساز پیشرو سینمای چین اهدا کردند. با این تصمیم وانگ بینگ مستندساز چینی پنجمین کارگردان چینی شد که در تاریخ ۷دهه ای جشنواره لوکارنو جایزه اصلی جشنواره یعنی پلنگ طلا را به خانه برده هست؛ و فیلم خانم فانگ نیز نخستین مستندی شد که جایزه اصلی این جشنواره را از آن خود کرده هست. این فیلم درباره یک زن ۶۷ساله چینی در جنوب چین هست که بر اثر ابتلا به آلزایمر در یکی از مناطق محروم چین از دنیا می رود. برندگان چینی قبلی یوزپلنگ طلایی شامل هانگ کی لی برای تعطیلات زمستانی در سال ۲۰۱۰ و ژیائولو گائو برای او یک سال پیشتر از آن و نیز شائو وانگ برای پدر در سال ۲۰۰۰ و یو لو برای آقای ژائو در سال ۱۹۹۸ بودند.
اسکرین دیلی در گزارش اش از مراسم پایانی هفتادمین دوره فستیوال سینمایی لوکارنو می افزاید که جایزه ویژه هیأت داوران لوکارنو نیز به فیلم برزیلی تشخص و جایزه بهترین کارگردان هم به فیلم ۹ انگشتی جدیدترین ساخته اف. جی. اوسان فیلمساز باسابقه فرانسوی برای کارگردانی این درام نوار اهدا شد.
از دیگر جوایز بخش مسابقه دوره هفتادم، جایزه بهترین بازیگر زن به ایزابل هوپر برای ایفای نقش در کمدی مادام هایدی ساخته سرژ بوزون اهدا شد. جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره نیز به الیوت کروسه هو برای بازی در برادران زمستانی نخستین فیلم بلند هیلنور پالماسون کارگردان ایسلندی رسید. درعین حال، جایزه گروه ویژه داوری به تیم نویسندگی و کارگردانی برزیلی شامل جولیانا راخاس و مارکو دوترا برای …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما