• تاریخ : ۱۶ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

کدام هنرمندان اسکار افتخاری می گیرند؟

«دونالد ساترلند» بازیگر باسابقه مجموعه فیلم «بازی بقا» به همراه «آنیس واردا» ـ مادر موج نوی سینمای فرانسه ـ و چند چهره بین المللی دیگر، در مراسم اسکار آینده مورد تقدیر قرار می گیرد.
به گزارش ایسنا، «رویترز» نوشت: «دونالد ساترلند» ـ بازیگر ۸۲ ساله فیلم هایی چون «بازی بقا»، «غرور و تعصب»، «زمانی برای کشتن»، «شغل ایتالیایی» و «کوهستان سرد» ـ به پاس یک عمر دستاورد هنری، تندیس اسکار افتخاری دریافت می کند.
علاوه بر این هنرپیشه کانادایی که تاکنون در ۱۴۰ فیلم ایفای نقش کرده، «آنیس واردا» کارگردان بلژیکی، «چارلز برنت» فیلمساز آفریقایی ـ آمریکایی و «اوون رویزمن» تصویربردار آثاری چون « جن گیر»، طی مراسمی که ماه نوامبر در لس آنجلس برپا می شود، اسکار افتخاری دریافت می کنند. او پدر «کیفر ساتدلند» ستاره سریال معروف «۲۴» هست که در در هر چهار فیلم «بازی بقا» نقش «اسنو» را ایفا کرد. این بازیگر با بیش از ۶ دهه فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون، تاکنون نامزد اسکار نشده هست.
«برنت» کارگردان مستقلی هست که برای به تصویر کشیدن زندگی آمریکاییان آفریقایی تبار شهرت دارد.«رویزمن» فیلمبردار سرشناسی هست که پنج بار برای فیلم هایی چون «جن گیر»، «ارتباط فرانسوی» و «شبکه» نامزد دریافت جایزه اسکار شده هست و «آنیس واردا» فیلمساز مشهوری هست که لقب «مادر موج نوی سینمای فرانسه» را به خود اختصاص داده هست.
هنرمندانی چون «جکی چان»، «اسپایک لی»، «دبی رینولدز»، «استیو مارتین»، «ژان لوک گدار» و «لورن باکال» پیش از این موفق به کسب جایزه اسکار افتخاری شده اند.
جوایز این هنرمندان روز ۱۱ نوامبر طی مراسمی که در لس آنجلس برگزار می شود، اعطاء می شود.

اخبار پیشنهادی:

کدام هنرمندان اسکار افتخاری می گیرند؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما