• تاریخ : ۱۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از  روابط عمومی رسانه ملی، مسئولان شبکه های استانی پیش از فرا رسیدن ماه محرم امسال، با برنامه ریزی معاونت امور استان ها، نشست های متعددی با دستگاه‌ها، ارگان‌ها، مسئولان اجرایی و انتظامی و مسئولان هیئت‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و تکایا برگزار کردند.

۷۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی تمام توان و تجهیزات خود را برای پوشش کامل عزاداری های مردم ایران آماده کرده  تا تصاویر این شور حسینی را به شبکه‌های سراسری و برون‌مرزی برسانند.

همچنین بیش از ۸۶۰۰ نفر از کارکنان شبکه‌های استانی در قالب گروه تولیدی، برنامه سازی، پشتیبانی فنی و خدماتی، وظیفه تولید، آماده‌سازی، پخش و ارسال تصاویر را در مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها و بخش‌های روستایی مختلف برعهده داشته‌اند.

در حوزه تولید (صدا، رادیو نما، سیما، خبر، خبرنگاران و گزارشگران، فضای مجازی) بیش از هزار گروه برنامه‌ساز، فعالیت مستمر شبانه‌روزی برای پوشش کامل عزاداری ها در نظر گرفته شد.

بیش از دو هزار نفر از مهندسان، کمک مهندسان و تکنسین های فنی در بخش های صدا و تصویر شامل ( استودیوها، واحد های سیار رادیویی و تلویزیونی )، بخش ارتباطات زمینی و ماهواره ای شامل ( لینک های مایکرویو، فیبر نوری، SNG )، بخش فرستنده های رادیویی و تلویزیونی وظیفه خطیر انتقال و انتشار سیگنال را بر عهده داشته‌اند.

با ساماندهی این حجم گسترده از نیروهای متخصص حوزه‌های مختلف، مراسم و آیین‌های سوگواری در بیش از ۱۶۰۰ شهرستان، بخش و روستای سراسر کشور از طریق شبکه‌های استانی به صورت زنده یا ضبطی پوشش داده شد.  

همچنین آیتم‌های گوناگونی نیز  مانند نوحه ‌‌سرایی در اقوام ایرانی با لهجه‌های مختلف  نیز در بعضی از شبکه‌های تلویزیونی روی آنتن رفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما