• تاریخ : ۲۳ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر، شبکه‌های مختلف رادیویی با پخش مستقیم مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری، نمایش‌های رادیویی، بررسی دستاوردهای مختلف معنوی ماه مبارک رمضان، تبیین ابعاد مختلف عید سعید فطر و موارد متعدد دیگر مخاطبان را همراه می‌سازند.

پخش زنده مراسم اقامه عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری

شبکه‌های رادیویی ایران، تهران، جوان، معارف، قرآن و فرهنگ مراسم اقامه نماز عید سعید فطر به امامت مقام معظم رهبری پخش می‌کنند. رادیو ایران با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری به همراه  اعزام گزارشگر، رادیو تهران با پوشش زنده و کامل مراسم و همچنین اعزام گزارشگر، رادیو معارف با پخش زنده سخنرانی و اقامه نماز مقام معظم رهبری، رادیو جوان با پخش زنده سخنرانی و اعزام گزارشگر، رادیو فرهنگ و رادیو قرآن نیز با اعزام گزارشگر این مراسم را پوشش می‌دهند.

ویژه برنامه‌ شبکه‌های رادیویی در عید فطر

رادیو قرآن برنامه‌های «راز آسمان» با موضوع استهلال ماه شوال و «قرآن و زندگی» با موضوع تزکیه و سی روز عبادت را پخش می‌کند.

رادیو نمایش در روز عید سعید فطر نمایش‌های رادیویی طنز از قبیل «سوء تفاهم»، «کارت عروسی»، «سخنرانی مظفر»، «معمای پاستیل» و کتاب گویای داستان‌های کوتاه را به سمع مخاطبان می‌رساند.

رادیو فرهنگ برنامه «در سایه‌سار معطر طوبی» را با موضوع دستاوردهای معنوی  ماه مبارک رمضان و اعمال آیین‌های عید فطر در نقاط مختلف و نیز تشویق مردم به دید و بازدید عیدانه و پرداخت زکات فطریه را پخش می‌کند.

رادیو ایران برنامه‌های «قنوت شکر» با محوریت پخش خطبه‌های نماز عید سعید فطر و بیانات مقام معظم رهبری ، «جشن سپاس» با محوریت جشن عبودیت و بندگی به منظور شکرگزاری بابت یک‌ماه روزه‌داری به  درگاه خداوند متعال (این برنامه به همراه برنامه «جشن سلام»که پیش از ماه مبارک رمضان پخش شده، همه ساله به منظور مناسک‌سازی و جریان‌سازی باورهای دینی، از شبکه ایران پخش می‌شود)، طنز «صبح جمعه با شما» به منظور ایجاد فضای پرنشاط در ایام تعطیلات عید سعید فطر، «خوش سفر» با موضوع سفر و نقاط دیدنی کشور در ایام تعطیلات عید سعید فطر و «فرهنگ مردم» با موضوع آ‌داب و رسوم و موسیقی‌های مربوط به اعیاد در گوشه و کنار ایران را پخش می‌کند.

طنز «شکر پنیر» را در رادیو صبا بشنوید

رادیو گفتگو برنامه های «برهان» درخصوص حقیقت عید فطر، «شیرینی و لبخند» درباره عید فطر و نقش آن در تحولات فردی و اجتماعی، «سفره نور» با محتوای بررسی پیام‌های اجتماعی عید فطر، «ماه‌ترین ماه» درخصوص تبیین نقش عید فطر در اتحاد میان مسلمانان و «شیرینی و لبخند» پیرامون بررسی کارکردهای اجتماعی ـ سیاسی و دینی اعیاد مذهبی را پخش می‌کنند.

رادیو معارف برنامه های «بدرقه »  با موضوع  وداع با ماه  مبارک رمضان، برنامه «جشن بندگی»، پخش زنده خطبه‌ها و نماز عید فطر مقام معظم رهبری و تبیین برکات ماه مبارک رمضان در زندگی فردی و اجتماعی و «شکرانه» با موضوع شیوه‌های بهره‌برداری از برکات ماه مبارک رمضان را پخش می‌کنند.

رادیو جوان ویژه برنامه نماز عید فطر (پخش سخنان مقام معظم رهبری) و برنامه‌های «عید من» (جنگ تفریحی شاد با موضوع عید فطر)، «به رسم ارادت» (تعظیم و عبادت در ماه  مبارک رمضان و پاداش آ‌ن)، «ماه سلام می‌کند» (برکات ماه مبارک رمضان و امتداد آن در طول سال)، «در مقام آفتاب» (برکات ماه مبارک رمضان) و «زیر دستان بارانی‌ات» (جنگ شاد ویژه عید فطر) با حضور حجت‌الاسلام طاهر رضی را پخش می‌کند.

رادیو سلامت ویژه برنامه عصرگاهی با نام «شکرانه» در روزهای جمعه و شنبه به مناسبت عید سعید فطر را پخش می‌کنند.

رادیو تهران ویژه برنامه «جشن ستایش» به صورت زنده و در روز عید سعید فطر که شامل بخش‌هایی از قبیل پخش کامل مراسم اقامه نماز و بیانات مقام معظم رهبری،  مصاحبه با سران و مسئولین حاضر در مصلی ـ اطلاع‌رسانی از شرائط ترافیکی قبل و بعد از مراسم نماز عید سعید فطرـ حضور در سرای سالمندان و خیریه کهریزک به همراه بازیگران ـ برقراری ارتباط با شهرستان‌های استان تهران را پخش می‌کنند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما