• تاریخ : ۲۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه :
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم «هنرمند فاجعه» نخستین تجربه جیمز فرانکو در جایگاه کارگردان هست. او این فیلم را با الهام از داستان فردی به نام تامی وایزو ساخته هست که بدترین فیلم تاریخ سینما را با نام «اتاق» ساخت و به این ترتیب جایگاهی در تاریخ سینما برای خود دست و پا کرد.  «اتاق» با بودجه ۶ میلیون دلاری ساخته شد اما در گیشه تنها ۱ هزار و ۶۰۰ دلار فروش داشت و به شکست تجاری تمام عیاری تبدیل شد.
حال جیمز فرانکو فیلم «هنرمند فاجعه» را با الهام از زندگی تامی وایزو به سینما عرضه کرده هست. این فیلم هفته گذشته چهارمین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. این اثر سینمایی با وجود اینکه کمتر از هزار سالن سینما در اختیار دارد خیلی زود به فروش ۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد.
جیمز فرانکو در فیلم نقش تامی وایزو را بازی می کند و دیگر بازیگران فیلم دیوید فرانکو، ست روگن، آلیسون بری و آری گرینور هستند.
فیلم دیگری که هفته گذشته روی پرده آمد، «تازه شروع کردم» با بازی مورگان فریمن، تامی لی جونز و الیزابت اشلی بود. این فیلم علیرغم در اختیار داشتن بیش از ۲ هزار سالن سینما در اکران حرفی برای گفتن نداشت و با فروش ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری در رده دهم پرفروش های هفته قرار گرفت.
داستان فیلم «تازه شروع کردم» در خانه سالمندان می گذرد که در آن افسر بازنشسته پلیس و وکیلی که در دوران کار وکالت خلافکاران را برعهده می گرفت، اختلافات قدیمی را کنار می گذارند و به نبرد مافیا می روند. این فیلم نتوانست رضایت تماشاگران را جلب کند. منتقدان سینمایی هم با نقدهای تند به استقبال فیلم رفتند.
گیشه سینمای آمریکا در ماه پایانی سال میلادی دو روی متفاوت دارد. در دو هفته نخست معمولا خبری از اکران های پرسروصدا و نیست و گیشه آرام و بی سروصدا هست. اما با نزدیک شدن به روزهای تعطیلات پایانی سال فیلم های پرهزینه و مشهور از راه می رسند و گیشه داغ پایان سال شکل می گیرد.
امسال مشهورترین فیلمی که در این بازه زمانی اکران می شود، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»؛ تازه ترین قسمت از این سری فیلم مشهور هست. «جنگ ستارگان: آخرین جدای» از ۱۵ دسامبر اکران می شود.
هفته پیش در غیاب آثار مدعی و پرمخاطب انیمیشن «کوکو» برای سومین هفته پیاپی صدرنشین جدول پرفروش های سینما قرار گرفت. این فیلم که در سه روز پایانی در آمریکا هفته ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت، خارج از مرزهای آمریکای شمالی نیز پرفروش ترین فیلم بود. «کوکو» از آغاز تا کنون ۳۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار در سراسر جهان به دست آورده هست.
در این میان دومین اثر پرفروش هفته «لیگ عدالت» با فروش ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری بود. این اثر پرهزینه ابرقهرمانی در سراسر جهان به فروش ۶۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرده هست. با فروش خوب «لیگ عدالت» کمپانی برادران وارنر به نخستین کمپانی هالیوودی تبدیل شد که سال ۲۰۱۷ تنها در آمریکای شمالی به رکورد ۲ میلیارد دلار دست پیدا کرده هست.
همانند هفته های پیش فیلم «اعجوبه» در ردیف پرفروش های هفته قرار داشت. این فیلم کم هزینه پس از سه هفته اکران از مرز فروش ۱۰۰ میلیون دلار در آمریکای شمالی عبور کرد. با احتساب فروش خارجی «اعجوبه» تا اینجای کار به فروش ۱۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری رسیده هست.
پنجمین فیلم پرفروش هفته «ثور: راگناروک» بود. این فیلم هفته گذشته از مرز ۳۰۰ میلیون دلار فروش در آمریکا گذشت و فروش جهانی فیلم به بیش از ۸۳۳ میلیون دلار رسید.

ردیف
نام فیلم
فروش هفتگی در آمریکای شمالی (میلیون دلار)
مجموع فروش در آمریکای شمالی (میلیون دلار)
بودجه (میلیون دلار)

۱
کوکو
۱۸.۳
۱۳۵.۵
۱۷۵-۲۰۰

۲
لیگ عدالت
۹.۶
۲۱۲.۱
۳۰۰

۳
اعجوبه
۸.۵
۱۰۰.۳
۲۰

۴
هنرمند فاجعه
۶.۴
۸

۵
ثور: راگناروک
۶.۳
۳۰۱.۲
۱۸۰

۶
خانه بابا
۶
۹۱.۲
۶۹

۷
قتل در قطار سریع السیر شرق
۵.۱
۹۲.۷
۵۵

۸
ستاره
۳.۷
۳۲.۳
۲۰

۹
لیدی برد
۳.۵
۲۲.۳

۱۰
تازه شروع کردم
۳.۲
۳.۲
۲۲

منبع: هالیوودریپورتر/ ۱۰ دسامبر؛ ترجمه: فرزاد مظفری
۵۷۲۴۱ خبر آنلاین

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما