• تاریخ : ۱۹ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه در حاشیه بازدید از کاخ سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر در جمع خبرنگاران گفت: امسال در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر شاهد فیلم‌های خوبی هستم که عمدتاً بخاطر حضور فیلمسازان برجسته کشورمان در این جشنواره هست. خوشبختانه کارگردانان، تهیه‌کنندگان، بازیگران و تمامی فعالان حوزه سینمای امسال به جشنواره فیلم فجر رونق بخشیدند. امیدوارم که امید و نشاط در کشورمان در پرتوی این فیلم‌های خوب ارتقاء پیدا کند؛ از طرفی دیگر باعث خوشحالی هست که استقبال مردم از سینماهای مردمی نیز خوب بوده هست، من حتی شنیدم که بیش از ۸ فیلم تابحال سانس‌های فوق العاده داشته‌اند؛ این استقبال گسترده به معنای این هست که فیلمسازان ما توانسته‌اند به شور و نشاط سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر کمک کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا قائل به این هستید که در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، فیلمها از درصد خشونت بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: من برای این که دخالتی در انتخاب‌ها صورت نگیرد تا به اینجا هیچ فیلمی از فیلم‌های حاضر در جشنواره را مشاهده نکردم. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ادغام بخش ملی و بین المللی جشنواره فیلم فجر تصریح کرد: این موضوع به تصمیم سازمان سینمایی بازمی‌گردد و هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده هست.

صالحی درباره انتخاب پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره فیلم فجر، گفت: انتخاب پردیس سینمایی ملت به عنوان کاخ جشنواره، اتفاق جدید بود، به نظرم وقتی سینمای رسانه‌ها در این مکان باشد می‌تواند به حرفه‌ای برگزار کردن جشنواره، ما را یاری کند. در این چند روز برگزاری جشنواره فیلم فجر مشکلاتی وجود داشته هست؛ اما از طرفی دیگر این مکان به هدف جشنواره فیلم فجر که یک مکان حرفه‌ای برای رسانه‌ها داشته باشد، کمک کرده هست. ما امیدواریم که مشکل پارکینگ که مهمترین مشکل پردیس ملت هست در سال آینده و در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر برطرف شود. 

وی در پاسخ به سوالی درباره فیلم سینمایی «امپراطور جهنم» و حضورش در سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر، بیان کرد: این فیلم سال گذشته برای رقابت در سی‌پنجمین جشنواره فیلم فجر آماده نشده بود، به همین خاطر خود سازندگان «امپراطور جهنم» از حضور در این جشنواره انصراف دادند. امسال نسخه نهایی این فیلم به دبیرخانه سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر ارسال شد و هیئت انتخاب جشنواره آن را انتخاب کردند. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر گفت: امسال به نظر می‌رسد جشنواره فیلم فجر وضعیت بهتری دارد. امسال ما در موضوع سینمای دفاع مقدس، سینمای کودک، سینمای اجتماعی و غیره فیلم در جشنواره فیلم فجر داریم و این اتفاق خوبی هست. 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما