• تاریخ : ۱۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

نشریه سینمایی ورایتی در گفتگو با نرگس آبیار، از بزرگترین مانع وی برای ساخت فیلم، مهمترین دستاورد، هدف، قهرمان و … از این کارگرانی ایرانی پرسید.
به گزارش ایسنا، امسال در مجموع ۹۲ کشور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار پذیرفته شده اند که در این میان رکورد ۲۷ فیلم را کارگردانان زن ساخته اند و ۸ نفر از این زنان نیز از قاره آسیا هستند.
به همین بهانه نشریه سینمایی ورایتی به سراغ یکی از کارگردانان زن آسیایی حاضر در این رویداد سینمایی از جمله نرگس آبیار، کارگردان فیلم «نفس» نماینده سینمای ایران در اسکار ۲۰۱۸ رفته و پرسش های مشابهی از آنها پرسیده هست.

چه چیز بزرگترین مانع بر سر راه ساخت فیلم شما بوده هست؟
زن بودن بزرگترین مانع بر سر راه من از آغاز فعالیت سینمایی ام بوده هست، چرا که باید کاری کنم که همه به کار من اعتماد کنند. این یک مشکل تاریخی در سراسر جهان هست و زنان در درجه اول به دلیل جنسیت شان نگریسته می شوند و هنر و توانایی های آنها نادیده گرفته می شود.
دستاورد اصلی تان در این فیلم چه بوده هست؟
بزرگترین دستاورد من در دوران فعالیتم به عنوان نویسنده و فیلمساز این بوده هست که هر کاری که دوست داشته ام را انجام داده ام، بویژه زمانی که کارم را در این حرفه آغاز کردم. من فیلم هایی ساخته ام که دوست داشتم بسازم و از این بابت خوشحالم. معتقد نیستم که موفقیت یک فیلم به میزان فروش آن در گیشه و جوایز سینمایی آن بستگی دارد، بلکه این فیلمساز هست که باید از ساخته خود احساس رضایت کند.
برای من دستاورد اصلی این هست که هم مخاطبان و هم فیلمسازان دیگر ساخته آخرم «شیار ۱۴۳» و «نفس» را دوست داشته اند. من بازخوردهای بسیار مثبت …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما