• تاریخ : ۱۱ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

موفقیت کلان سلمان خان
«تایگر زنده هست» با فروشی ۳۳۶ کروری، تبدیل به پرفروش ترین فیلم کارنامه هنری سلمان خان شد. با این رقم فروش، اکشن ماجراجویانه تازه سلمان خان در ردیف چهارمین فیلم پرفروش کل تاریخ سینمای هند قرار گرفت. تحلیلگران اقتصادی سینما و دوستداران این بازیگر ۵۵ ساله بالیوود، انتظار داشتند تایگر زنده هست بتواند رکورد فروش «پی کی» عامر خان (سومین فیلم جدول) را نیز بشکند. اما رقم فروش ۳۴۱ کروری فیلم سال ۲۰۱۴ عامرخان، همچنان دست نخورده باقی ماند.

تا به امروز اکشن تاریخی «باهوبالی» و درام ورزشی «دانگل» با فروش هایی ۵۱۱ و ۳۸۸ کروری، پرفروش ترین فیلم های کل تاریخ سینمای هند هستند.
سلمان خان از موفقیت کلان ۳۳۶ کروری فیلم خود هم راضی و خشنود به نظر می رسد. تا قبل از این، درام خانوادگی «داداش جان باجرانجی» (۲۰۱۵) با فروشی ۳۲۰ کروری پرفروش ترین فیلم کارنامه این بازیگر بود. تایگر زنده هست با هزینه تولید ۲۱۰ کروری تهیه شده هست.
به نوشته سایت بالیوود هنگاما، تایگر زنده هست قسمت دوم اکشن ضد جاسوسی «یک تایگر» هست. این فیلم سال ۲۰۱۲ اکران عمومی شد و ۱۹۹ کرور در جدول گیشه نمایش سینماهای هند فروش کرد. در داستان قسمت دوم، سلمان و کاترینا کیف دوباره وارد کارزار شده و ماموریتی غیرممکن را در دنیای پرآشوب جاسوس ها آغاز می کننند.
این دو در قسمت اول فیلم، نقش دو مامور ضد جاسوسی هندی و پاکستانی را بازی کردند که به یکدیگر دل باخته و علیه سازمانهای جاسوسی کشورهای خود اقدام می کنند. کارگردانی قسمت دوم را دوباره علی عباس ظفر به عهده داشته هست. این فیلم هم مثل نمونه غربی خود جیمزباند، از لوکیشن های متنوع و چشم نواز چندین کشور اروپایی و عربی بهره گرفته هست. تایگر زنده هست که زمستان سال گذشته میلادی به روی پرده رفت، در عین حال لقب پرفروش ترین فیلم سال ۲۰۱۷ جدول گیشه نمایش سینماهای هند را نیز از آن خود کرد.
کیکاووس زیاری
جام جم

اخبار پیشنهادی:

موفقیت کلان سلمان خان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما