• تاریخ : ۱ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

داوود موسایی، مدیر بخش کمیته ناشران خارجی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از آغاز فعالیت‌های این بخش خبر داد و گفت: از هفته آینده کار ثبت نام ناشرات خارحی را آغاز خواهیم کرد‌، در این دوره تلاش داریم تا حال و هوای نمایشگاه را بین‌المللی‌تر کنیم.

وی با انتقاد از نبود برنامه‌ریزی‌های منظم و بلند مدت در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت:  ما سعی خود را خواهیم کرد،‌ اما زمانی که تا همین ۱۰ روز پیش هنوز مکان نمایشگاه مشخص نبود،‌ چطور می‌توان انتظار داشت که ناشران برجسته بین‌المللی حضور داشته باشند. 

موسایی تصریح کرد: من سال گذشته مطرح کردم که در سال‌ آینده یعنی این دوره از ناشران حوزه آلمانی زبان یا زبان‌های ایتالیایی و اسپانیایی دعوت خواهیم کردف  با وجود همه بی برنامگی‌ها دعوت‌هایی از ناشران مطرح و بزرگ آ‌لمان و فرانسه داشته‌ایم ناشرانی چون گالیمار‌، اشت و بعضی دیگر از ناشران بزرگ آلمان. البته امیدواریم این ناشران بتوانند در فرصت زمانی باقی‌مانده کارهای خود را انجام داده و در ایران حضور یابند.

وی در پاسخ به اینکه آیا انتقاداتی که به شیوه برپایی بخش بین‌الملل سال گذشته داشتید،‌ برطرف شده هست،‌ گفت:‌ مهمترین مشکل ما سال گذشته در بخش بین‌الملل مسئله ورود آب به داخل سالن و برپایی زیر چادرها بود. با این وجود دوستانی لطف کرده بودند و گفته بودند بخش بین‌الملل سال گذشته جزو بهترین بخش‌های بین‌الملل نمایشگاه کتاب تهران بوده هست.

موسایی در پاسخ به این پرسش که امسال قراراست بخش بین‌المللی زیر چادر برگزار شود یا در فضای مسقف‌، گفت:  قطعا در فضای مسقف برگزار خواهد شد،‌ چرا که من سال گذشته با شخص آقای صالحی رئیس نمایشگاه شرط کردم که اگر قرار باشد،‌ بخش بین‌الملل باز زیر چادر برگزار شود،‌ من نمی‌توانم در خدمت باشم‌، به ناشران هم وعده دادم که قطعا شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که ناشران بین‌الملل زیر سقف باشند،‌ حتی اگر شده بخش داخلی را کوچکتر برگزار کنیم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما