• تاریخ : ۶ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

سینماروزان: کم پیش آمده محمدرضا نقدی که سالها رییس سازمان بسیج مستضعفین بود و حالا هم معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شده هست درباره سینما اظهارنظر مستقیم کند.
به گزارش سینماروزان مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اما باعث شد او درباره بعضی مصادیق فرهنگی و از جمله سینما اظهارنظر کند.
محمدرضا نقدی با اشاره به اهمیت تولید محصولات استراتژیک در سینما گفت: در شرایطی که ۲۷۰ شبکه ماهواره ایِ رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان با کمک صهیونیسم جهانی دارند علیه ملت ایران کار می کنند تا فرهنگ عاشورایی را از ما بگیرند، ما دیگر نباید ملت خودمان را تنها بگذاریم و بیاییم فیلمی بسازیم و یا پول تهیه فیلمی را بدهیم که زیرآب این فرهنگ را بزند و اعتماد به نفس را از ملت ما بگیرد.
وی در توصیه ای به هنرمندان این عرصه، گفت: دوربین هایتان را از گل و درخت و جنگل کمی بالاتر بگیرید و حُججی ها را هم نشان دهید. نیائید و با پول بیت المال و امکانات این مردم، علیه اعتمادشان و روحیه شان، عمل کنید. شما مسئولیت بسیار سنگینی در این عرصه بر دوش دارید.
معاون فرهنگی اجتماعی سپاه به انتقاد از جایگاه بعضی جوایز بین المللی در این عرصه پرداخت و گفت: جایزه هایی مثل اسکار و کن به اندازه همان صلح نوبلی ارزش دارند که به آن خانمی دادند که خودش شده هست عامل کشتار مسلمانان میانمار.
وی افزود: لازم به یادآوری هست که هر کدام از محصولات فرهنگی و هنری ما اعم از فیلم، تئاتر، انیمیشن و سایر قالب های هنری که می خواهند مروج فساد، بی بند و باری باشند و ملت های به پا خواسته رامایوس کنند، از این راه به هیچ جایی نخواهند رسید و کاری نمی توانند انجام دهند.
این مقام فرهنگی با اشاره به تولیدات غرب بیان کرد: الان به اندازه کافی در جهان از این فیلم ها ساخته می شود؛ هالیوود سالانه تعداد زیادی فیلم می سازد و از عدالتخواهان دنیا بدگویی می کنند و زشتی هایی را که حالا در یک گوشه و کنار «جامعه ای قیام کرده» وجود دارد، برجسته می کنند و به رخ مردم دنیا می کشد. به نظرم همین مقدار که آنها می سازند، کافی هست و دیگر ما چرا خودمان با بیت المال خودمان که باید با آن به ملت خودمان روحیه بدهیم و آنها را با مسیرهای مثبت آشنا کنیم، همان مسیر آنها را دنبال کنیم.
نقدی در پایان صحبت هایش تاکید کرد: ما اگر در فیلمی می خواهیم ضعفی را بیان کنیم حتماً باید راه علاجش را هم نشان دهیم و نباید اینجوری باشد که در پایان فیلمی، کتابی یا تئاتری، احساس یأسی به مخاطب ما دست بدهد و او تصور کند در بن بستی گیر کرده که راه فراری هم از آن وجود ندارد. اینها خواسته های ماست و ما می گوییم وقتی به اندازه کافی علیه ملت ما فیلم ساخته می شود، دیگر ما خودمان بر این مصیبت اضافه نکنیم.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما