• تاریخ : ۵ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا،‌ این مراسم با حضور علی‌اصغر خاجی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین، محمدرسول الماسیه رایزن فرهنگی ایران در پکن، امیرمسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، لی جام مینگ، معاون انجمن نویسندگان چین و میهمانان خارجی حاضر در نمایشگاه عصر امروز، ۴ شهریورماه، در محل غرفه ایران برگزار شد.

امیرمسعود شهرام‌نیا در این مراسم ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی حاضران گفت: حضور ایران به عنوان میهمان ویژه آغاز دور تازه‌ای از همکاری‌های ایران و چین در حوزه و هنر هست. ایران و چین دارای تمدن و تاریخی هستند که قدمت دیرینه‌ای دارد. امیدواریم چین در فاصله ۲۰ ماه‌ای که برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران فرصت دارد برنامه‌های خوبی را تدارک بیند.

در ادامه این مراسم معاون انجمن نویسندگان چین کی هام مینگ به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: جایگاه ایران در حوزه فرهنگ و تمدن بسیار غنی هست و ایران جایگاه ویژه‌ای در جاده ابریشم دارد. طرح یک جاده و یک کمربند که توسط دولت چین مطرح شده برای ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هست و در بالا بردن مطالعه نیز می‌تواند به ما کمک کند.

وی در ادامه گفت: حضور ایران به عنوان میهمان ویژه در نمایشگاه کتاب پکن فرصت ویژه‌ای هست برای مردم چین تا از نزدیک با فرهنگ ایران آشنا شوند و این قابل تقدیر هست.

معاون انجمن نویسندگان چین گفت: به عنوان اولین نفر برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران در سال ۲۰۱۹ که چین میهمان ویژه آن نمایشگاه هست ثبت‌نام می‌کنم و دیگر نویسندگان کشورم را نیز برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران تشویق می‌کنم.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما