• تاریخ : ۲۶ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

 به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، قاسم صرافان از شاعران کشورمان درباره محفل شعر «قرار» گفت: نگاه مثبتی به این جلسه داریم و برنامه هایی که در ذهنمان بوده تا این جلسه به نقطه مفید و جریان ساز تبدیل شودالحمدالله  تا حدودی توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم. در این محفل شاعران جوان فرصت شعرخوانی پیدا می‌کنند و با صحبت های پیشکسوتان این حوزه آشنا می‌شوند که این بسیار تاثیرگذار هست. این محفل چه در جهت رسانه‌ای و نفوذ در اهالی فرهنگ و ادب توانسته با موفقیت عمل کند.

امید صباغ نو شاعر در باره اهمیت این محفل گفت: ما هرجا دور هم جمع بشویم اختصاصاً درباره شعر صحبت کنیم بسیار مفید هست و محفل شعر «قرار» هم از آن دسته محافل بی ریایی هست که توانسته با موفقیت در این مسیر قدم بردارد.  همه  جلساتی که در زمینه رونق ادبیات برگزار شود بسیار اهمیت دارد محفل «قرار» مسیر خودش را تعیین کرده هست و توانسته در این مدت تا حدودی به رسالت خود دست پیدا کند.

عارفه دهقانی درباره نقد شعر در این محفل یاد آور شد: محفل شعر «قرار» در این یکسال توانسته با شاعران جوانیکه پرورش داده جای خود را در بین اهالی ادبی و شعر دوستان پیدا کند و همچنین شاهد موفقیت های دوستانی هستیم که در این محفل  شرکت می کردند.در این جلسات موضوع نقد به خوبی صورت می گرفت و توانست تاثیر خود را بگذارد.

سیده فاطمه موسوی  با اشاره به بی سرو صدا بودن  این محفل گفت: محفل شعر «قرار» خیلی آرام و بی سر و صدا پیش رفت. موضوعی که برای خود من جالب بود اینکه علاوه بر حضور شاعران آیینی شاعران عاشقانه سرا  که معمولا در محافلی که شعرای آیینی حضور داشتند یا شرکت نمی کردند و یا دعوت نمی شدند اما اتفاق خیلی خوبی که  محفل شعر «قرار» رقم زد این بود که وحدتی میان شاعران ایجاد کرد. 

 

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما