• تاریخ : ۴ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

مجسمه پنج بازیگر پیشکسوت در شهرک سینمایی غزالی نصب می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیریت شهرک سینمایی غزالی که بسیاری از سینماگران آن را با عنوان شهرک علی حاتمی می شناسند، تصمیم گرفته که مجسمه و تندیس های پنج بازیگر پیشکسوت سینمای ایران که در سریال «هزاردستان» علی حاتمی هم نقش های اصلی را ایفا می کردند، در این شهرک نصب شود. قرار هست مجسمه هایی از عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان و زنده یاد داوود رشیدی در ستون های این مجتمع قرار گیرند.
به گزارش انتخاب، شهرک سینمایی غزالی که در آن بسیاری از فیلم ها و سریال های تاریخی از جمله «امام علی»، «مریم مقدس»، «شهرزاد» و… جلوی دروبین رفته، توسط علی حاتمی و برای سریال «هزار دستان» ساخته شده بود. حال مدیریت شهرک سینمایی غزالی دستور داده مجسمه های پنج تن از بازیگران پیشکسوت سینمای ایران و سریال «هزار دستان» را برای نصب در محوطه این مجموعه ساخته شود.

جمشید مشایخی بازیگر معتبر سینما و تئاتر که در سریال «هزار داستان» نیز حضور داشت در سخنان کوتاهی درباره حاتمی و شهرک سینمایی به مهر گفت: «خدا رحمت کند علی حاتمی را که پایه گذار این شهرک بود و زحمت زیادی کشید و بسیار هم ایستادگی کرد تا شهرک باقی بماند.خانم ستاره ادیبی با من تماس گرفت و درباره این پروژه توضیح داد که می خواهد مجسمه هایی از من و چند نفر از هم دوره ای های من بسازد.»
این بازیگر کهنه کار سینما و تلویزیون ایران با اشاره به همکاری خود با علی حاتمی در سریال «هزار دستان» عنوان کرد: «سال ۵۸ بود که علی حاتمی مرا برای کار در سریال «هزار دستان» دعوت و حتی درباره شخصیت ها با من مشورت می کرد. این سریال در ابتدا قرار بود «جاده ابریشم» نام داشته …

اخبار پیشنهادی:

مجسمه پنج بازیگر پیشکسوت در شهرک سینمایی غزالی نصب می شود

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما