• تاریخ : ۱۵ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

مجتمع های بزرگ چندمنظوره تجاری، فرهنگی، تفریحی و ورزشی از واقعیت های امروز زندگی شهری در دنیا محسوب می شوند. امکانات و تسهیلات بالای این مجتمع ها همچون وجود مکان های فرهنگی، ورزشی ، سالن های سینما، رستوران ها، کافه ها و شهربازی ها، سالنهای همایش، نمایشگاههای متنوع علمی و صنعتی،فروشگاههای متنوع، مراکز مذهبی و عبادی و … جذابیت خاصی به این مجموعه ها به ویژه در میان نسل جدید بخشیده هست.

آفتاب نیوز :
نیکنام ببری*-  تجمیع این امکانات در یک مجموعه، ضمن تامین نیازهای مختلف شهروندان، موجب صرفه جویی در وقت و انرژی نیز می شود. در شرایط عادی، شهروندان برای رفع احتیاجات خود باید به مکان های مختلف جهت خرید، استفاده از سینما و یا پارک مراجعه کنند. ترافیک شهری و شلوغی جاده ها، امکان بهره برداری همزمان از این فضاها را از مردم سلب کرده هست. امروزه با ایجاد مجتمع های چندمنظوره در اقصا نقاط دنیا، این امکان برای مردم فراهم شده هست که در زمان و محیط واحد همه نیازهای فرهنگی، تجاری و ورزشی خود را مرتفع نمایند.
مزیت بزرگ این مجتمع ها در کنار ایجاد قدرت انتخاب فراوان در خرید اقلام مصرفی برای شهروندان در امنیت و آرامش آن هست. مجتمع های بزرگ چندمنظوره با داشتن پارکینگ های مطمئن، سیستم امنیتی هوشمند و مدیریت سازمان یافته، همانند شهرکی امن، امکان بروز مخاطرات مالی و جانی برای شهروندان را به حداقل ممکن کاهش می دهند. این مجتمع ها همچنین با ارائه خدمات نوین و ایجاد فضاهای باز و دلنشین، نقش و سهم به سزایی در ایجاد محیط روانی مناسب برای شهروندان و ایجاد تعامل و هم اندیشی میان آنها دارند. 
در دنیای امروز که رسانه های جمعی و فضای مجازی ذهن و روان افراد جامعه را به خود مشغول ساخته و افراد زمان و وقت قابل توجهی در روز را به گشت و گذار در فضای مجازی اختصاص می دهند، تاسیس و گسترش چنین مجتمع هایی به نوبه خود می تواند منتهی به فارغ شدن افراد از فضای مجازی و حضور در محیط اجتماعی گردند. نقش چنین مجتمهایی برای اوقات فراغت در قیاس با استفاده مفرط از فضای مجازی و آسیب های جسمی و روانی ناشی از آن به ویژه برای قشر جوان جامعه که به یکی از دغدغه …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما