• تاریخ : ۷ام اسفند ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نهمین دوره طرح بین‌المللی مادران آسمانی، اسفندماه امسال مصادف با روز مادر با تجلیل از ۳۰ هزار مادر شهید در سراسر کشور و در کشورهای عراق و لبنان برگزار می‌شود. اجرای این طرح از سال ۸۹ آغاز شده هست. ۱۶۰ مجموعه مردمی در سراسر کشور در این طرح کمک می‌کنند. ۳ هزار نفر از جوانان به عنوان خادمین شهدا در سراسر کشور در این طرح شرکت می‌کنند. گروه‌های مختلفی از جمله هیئت‌های مذهبی، بسیج مدارس، گروه‌های دانشجویی، گروه‌های فرهنگی و حوزه علمیه در این طرح کمک کرده‌اند.

همه مردم می‌توانند در طرح بین‌المللی مادران آسمانی مشارکت کنند. این کار با ثبت‌نام در سایت Arsh.ir و وارد کردن اطلاعات شهید مورد نظر انجام می‌پذیرد. پس از آن فرد مشارکت کننده با دریافت هدیه رایگان می‌تواند آن را به نیابت از شهید به مادرش تقدیم کند.

سامانه طرح بین المللی مادران آسمانی که از امسال جهت جلب مشارکت بیشتر مردمی راه‌اندازی شده هست، مسیر جدیدی هست تا علاوه بر مجموعه‌های مردمی که سابقاً با اعلام آمادگی به اجرای داوطلبانه طرح می‌پرداختند، هر شخص حقیقی در هر نقطه‌ای از کشور بدون نیاز به اینکه عضو مجموعه، گروه یا تشکلی باشد بتواند با ثبت نام به عنوان «#خادم_الشهید» در گسترش این امر مبارک سهیم باشد.

در روز مادر مادران شهدا را فراموش نکنیم:

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما