• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

رکنا: روز گذشته و بعد از برگزاری نشست خبری دبیر سی وششمین دوره جشنواره فیلم فجر و اعلام اسامی فیلم های بخش مسابقه، دبیر جشنواره به همراه محمدمهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی)، علیرضا رضاداد به کمیسیون فرهنگی مجلس رفتند.

احد آزادی خواه (سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس) با اشاره به نتایج مثبت این دیدار گفت: مسئولان جشنواره فیلم فجر در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده برای برگزاری جشنواره و نحوه انتخاب فیلم ها به اعضای کمیته هنری ارائه کردند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علی مطهری و احمد مازنی نیز به عنوان دیگر اعضای این کمیته در جلسه حضور داشته اند، افزود: به گفته مسئولان جشنواره هزینه های جشنواره فیلم فجر امسال نسبت به گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و این کاهش هزینه ها یکی از نقاط قوت جشنواره امسال هست.
وی گفت: حضور تعداد قابل ملاحظه ای از فیلم های دفاع مقدسی در جشنواره نقطه قوت دیگر این جشنواره هست. به گفته مسئولان بساط فرش قرمز که در دوره های قبل حواشی به همراه داشت و جنجال آفرین بود، در این دوره از جشنواره برچیده شده هست.
این نماینده به پیشنهادات اعضای کمیته متبوعش به مسئولان جشنواره فیلم فجر و سازمان سینمایی اشاره کرد و گفت: تعامل بیشتر و ارائه گزارش های منظم به کمیسیون و کمیته ازجمله این پیشنهادات بود لذا بر سر تعامل دو طرف توافق شد.
آزادی خواه همچنین از نمایش تعدادی از فیلم ها ازسوی مسئولان جشنواره برای اعضای این کمیته قبل از آغاز جشنواره و معرفی علیرضا رضاداد به عنوان رابط فرهنگی سازمان سینمایی با کمیسیون فرهنگی خبر داد.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: در این جلسه نمایندگان در این خصوص که فیلم های کمدی بیش از حد خطوط قرمز را رد می کنند، صحبت کردند که این موضوع مورد قبول رئیس سازمان سینمایی قرار گرفت.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما