• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

اولین تیزر فیلم سینمایی «بیدار شو آرزو» به کارگردانی کیانوش عیاری که پس از ۱۳ سال در گروه «هنر و تجربه» اکران شده هست، رونمایی شد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
اولین تیزر فیلم سینمایی «بیدار شو آرزو» ساخته کیانوش عیاری که در سال ۱۳۸۳ با موضوع زلزله مهیب در شهر بم تولید شده و هم اکنون در سینماهای «هنر و تجربه» در حال اکران هست، رونمایی شد.
این فیلم سینمایی که پس از ۱۳ سال از ۲۵ آذرماه در گروه «هنر و تجربه» اکران شده هست، داستان آموزگار جوان روستایی در حاشیه شهر بم را روایت می کند که پس از بیرون آمدن از زیر آوار پی می برد همکارش جان سپرده هست، او به سوی شهر راه می افتد تا برای اهالی کمک بیاورد، اما با رسیدن به شهر ناباورانه درمی یابد که فاجعه اصلی در آنجا روی داده و از هر گوشه و کناری فریاد شیون و زاری و درخواست کمک بلند هست.
وی در بیمارستان ویران و پر از مجروح و کشته به روحانی برمی خورد و به توصیه و راهنمایی او به گورستان شهر رفته و به کار غسل دادن زن ها و دفن آن ها می پردازد. مردی زندانی که در اثر ویرانی زندان خود را به شهر رسانده، برای غسل دادن زن، مادر و فرزندش «آرزو» از او کمک می خواهد.
کیانوش عیاری کارگردان این فیلم سینمایی درصد و شصت و هفتمین آیین دیدار گروه «هنر و تجربه» درباره نحوه ساخت «بیدار شو آرزو» بیان کرد: حضور ما در بم، سه بار و هربار یک ماه طول کشید. دلیل چند پاره شدن دوره فیلم برداری، فشار روحی ناشی از مصیبت بود. بچه ها همگی کار خود را می کردند ولی به نوعی دلمرده بودند که حتی با وجود حضور آقای رجبی [که فردی شوخ هست] باز هم فضا بسیار غم انگیز بود. در این فیلم به جز آقای رجبی و خانم جعفری، باقی بازیگران همگی از اهالی بم هستند و عمده آن ها کسانی بودند که ده ها نفر را در زلزله از دست داده بودند.
می خواهم از کسانی که فیلم …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما