• تاریخ : ۲۱ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

فریدون جیرانی می گوید وقتی آدم شکست می خورد به شرط آن که بپذیرد شکست خورده هست و تصمیم بگیرد که آن را جبران کند، موفق می شود.
او معتقد هست: به نظر من باید برای فیلم های متوسطی که از قبل روی آنها حساب باز نمی کنند، تبلیغات انجام شود. خیلی از فیلم ها پیش از اکرانشان معروف هستند؛ مثلا بازیگر مطرحی مثل رضا عطاران در آن حضور دارد یا کارگردان مطرحی فیلم را ساخته و به این ترتیب به اندازه کافی تبلیغ اولیه دارد، ولی فیلم های متوسط که حدود ۸۰ درصد از سینمای ما را تشکیل می دهند نیاز به جا انداختن به واسطه تبلیغات دارند.
او گفت: آقای شمقدری در مقطع اول حضورشان در معاونت امور سینمایی نگاه باز و بهتری داشتند، ولی در مقطع دوم که فشارها به آنها وارد شد، این طور نبود.
جیرانی در پاسخ به این که «به نظر خودتان در کارنامه هنری تان چند شکست وجود دارد»، خاطرنشان کرد: به غیراز «خواب زده ها» و «صعود»؛ «ستاره ها» و «پارک وی» با این که فروخت ولی به نظر من شکست بود و نباید «ستاره ها» را به صورت فیلم می ساختم و «پارک وی» هم آن چیزی که من انتظار آن را داشتم، نشد.
«خفه گی» قرار هست به زودی در نخستین حضور جهانی اش در جشنواره «شب های سیاه تالین» به نمایش درآید. فریدون جیرانی درباره این موضوع گفت: من فیلمسازی نیستم که به برخوردهای جهانی توجه داشته باشم. من فیلمساز تنه سینما، درواقع «بدنه سینما» و فیلمساز مردم و مخاطب عام هستم ولی برای ساخت این فیلم تصورم این بود که به گونه دیگری نگاه کنم.

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما