• تاریخ : ۲۳ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

پولاد امین- شهروند| هفدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ متفاوت از همیشه بود. جشنی بی حضور بنیانگذارش که شانزده سال به پای نهال تازه کاشته اش نشسته بود، در آرزوی بالیدنش و اکنون که می بایست قد کشیدنش را در هفده سالگی می دید، نبود و این فضای جشن را تلخ کرده بود. تلخی فراموش نشدنی و نازدودنی خاصی که جای خالی معلم هر لحظه به یاد می آورد. این برای نخستین بار بود که علی معلم بنیانگذار تنها جایزه خصوصی سینما و تلویزیون ایران، مجری جشن نبود. این حضور شانزده ساله را حالا قرار بود مهران مدیری جانشین باشد. قرار بود بعد از درگذشت این چهره تاثیرگذار رسانه ای و سینمایی، مهران مدیری اجرای جشن را برعهده داشته باشد.
میهمان ها پیش از آغاز برنامه هفدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی به تالار وزارت کشور آمده بودند. پیش از آغاز رسمی مراسم، بسیاری از هنرمندان پا به لابی سالن تالار وزارت کشور گذاشتند. از محمدعلی کشاورز تا محمدرضا گلزار و مهناز افشار گرفته تا نوید محمدزاده، رضا عطاران، سالار عقیلی و دیگران.
جشن حافظ امسال- گفتیم که- تلخ تر از همیشه بود. این را از همان لحظه های اول مراسم می شد فهمید. گذشته از حس و حال نبودن علی معلم در جشن هفده سالگی نهال حالا برومندش، کلیپ ابتدایی مراسم نیز بغض در گلوی خیلی ها آورد. امسال، هم علی معلم نبود تا این جشن شکوهمند را اجرا کند و هم جوانی برومند که با شهادتش آتش به جان خیلی از مردم ایران انداخته بود. در ابتدای هفدهمین جشن حافظ، صدای شهید محسن حججی و پسرش پخش شد و بعد امین معلم، کوچکترین یادگار علی معلم روی صحنه حاضر شد و به میهمان ها خوش آمد گفت.
در کلیپ تصویری پخش شده درباره دوره های قبلی جشن حافظ نیز …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما