• تاریخ : ۲ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم در مرحله دانشگاهی از اوایل بهمن‌ماه آغاز می‌شود و این مرحله تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت. در این مرحله هر دانشگاه براساس برنامه زمانبندی داخلی خود اقدام به برگزاری جشنواره قرآن و عترت می‌کند.

بر همین اساس در این مرحله ۱۲۰ دانشگاه دولتی و ۲۵۰ دانشگاه غیرانتفاعی اقدام به برگزاری جشنواره قرآن و عترت خواهند کرد تا به این ترتیب یکی از بزرگترین جشنواره‌های قرآنی در بخش دانشگاهی دور جدیدی از رقابت‌ها را آغاز کند.
همچنین مراحل منطقه‌ای و سراسری این جشنواره نیز سال آینده برگزار می‌شود، وزارت علوم امسال علاوه بر جشنواره داخلی خود، میزبان سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان هست که آبان‌ماه سال آینده برگزار خواهد کرد.
همچنین روز هفتم اسفندماه نیز بخش کتبی جشنواره برگزار خواهد شد. در ادامه نیز قبل از ماه مبارک رمضان سال آینده مرحله منطقه‌ای در بخش‌های آوایی برگزار می‌شود و زمان برگزاری مرحله سراسری نیز شهریورماه اعلام شده هست.
با توجه به تغییراتی که در بعضی رشته‌های جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان صورت گفته هست، دستگاه‌های دانشگاهی نیز به تبع از آن این تغییرات را در جشنواره داخلی خود اعمال کرده‌اند.

از جمله این تغییرات این دوره می‌توان به تغییرات صورت گرفته در بخش معارفی و فناوری اشاره کرد که دو رشته «سبک زندگی اسلامی – ایرانی» و «کانال‌های قرآنی فضای مجازی» به رشته‌های جشنواره اضافه شده هست. همچنین در بخش ادبی نیز مقرر شده تا رشته نمایشنامه‌نویسی و فیلم‌نامه نویسی به صورت دو رشته مجزا برگزار شود.

همچنین مقرر شد، شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآن و عترت در دانشگاه‌ها، به دانشگاه‌ها اعلام کرده هست تا به صورت آزمایشی و اختیاری در بخش پژوهشی رشته‌ای با عنوان «تولیدات قرآنی» و در بخش آوایی نیز «ترجمه‌خوانی قرآن» را داشته باشند.
سی و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان وزارت علوم شامل بخش‌های آوایی، معارفی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری هست که در مجموع ۶ بخش و ۳۳ رشته می‌باشد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما