• تاریخ : ۲۴ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

سینمای ایران به جایگاه قابل قبولی در جهان دست یافته هست
تهیه کننده فیلم سینمایی «ملبورن» با بیان اینکه سینمای ایران اکنون به جایگاه قابل قبولی در سطح بین المللی دست یافته، از سینماگران و مسولان خواست برای حفظ و ارتقا این موقعیت تلاش کنند.

ایران اکونومیست –
 به گزارش ایران اکونومیست؛ جواد نوروزبیگی افزود: صنعت سینما در همه حوزه ها شرایطی را ترسیم می کند که مردم نسبت به آینده آگاه تر می شوند و در واقع نوعی ابزار در خدمت این رویکرد هست.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه سینما به عنوان هنری ارزشمند در میان مردم اظهار کرد: همواره سینمای کشور در جهت و همگام با مردم بوده و طی سالهای اخیر خوشبخاته توانسته در سبد خانوارها جای بگیرد.
نوروزبیگی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سینما و جایگاه آن در میان افکار عمومی، دولت نیز باید به زیرساخت های این هنر بزرگ و ارزشمند توجه کند و با ارتقا سطح کیفی آثار سینمایی در رشد ابعاد فکری، فرهنگی، اجتماعی و حتی اقتصادی و تجاری تاثیرگذار باشد.
وی افزود: اکنون بسیاری از دست اندرکاران سینما نقش هدایت گر و راهبری در ایجاد ذهنیت افکار عمومی و ایجاد بسترسازی فرهنگی در دنیا دارند و سینماگران ما نیز از این منظر مستثنی نیست.
تهیه کننده فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم» خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت و کارکرد سینما در جامعه، لازم هست به این هنر هدفمند بیشتر توجه و زمینه و بسترهای شکوفایی آن در جامعه توسط دولت فراهم شود.
نووزبیگی، ساخت سالن های سینمایی لازم و کافی و ارتقای تولیدات باکیفیت را از مهمترین زیرساخت ها مورد نیاز سینما بیان کرد و گفت: اکنون با توجه به فروش خوب فیلم های سینمایی که به اکران عمومی در می آیند، رضایت مندی میان سرمایه گذاران و فیلمسازان از لحاظ اقتصادی بوجود آمده و انتظار می رود که دولت بیش از پیش به ساخت سالن های سینمایی مورد نیاز کمک کند.
وی ادامه داد: مردم شهرهای مختلف کشور نباید از تماشای فیلم در سالن های سینمایی …

اخبار پیشنهادی:

سینمای ایران به جایگاه قابل قبولی در جهان دست یافته هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما