• تاریخ : ۲۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

نخستین مکان برای پیگیری مطالبات جامعه اصناف سینما ایران با عنوان «خانه سینما یک» که پیش تر متعلق به ایران فیلم بود در خیابان سمنان واقع هست. خانه ای نوستالژیک برای سینماگران ایران که در اواخر دولت دهم با حاشیه هایی از جمله تعطیلی چند ماهه همراه شده بود.

سینماگران سال هاست که صاحب دو خانه در خیابان های وصال و سمنان هستند که از طریق این دو مکان برنامه های صنفی خود را پیگیری می کنند اما حالا چند صباحی ست که زمزمه های تاسیس خانه جدید برای صنف هنر هفتم ایران در حوالی خیابان لاله زار به گوش می سرد.
به گزارش ایسکانیوز، نخستین مکان برای پیگیری مطالبات جامعه اصناف سینما ایران با عنوان «خانه سینما یک» که پیش تر متعلق به ایران فیلم بود در خیابان سمنان واقع هست. خانه ای نوستالژیک برای سینماگران ایران که در اواخر دولت دهم با حاشیه هایی از جمله تعطیلی چند ماهه همراه شده بود.
علاوه بر این خانه مکان دیگری در خیابان وصال شیرازی تحت عنوان «خانه سینما دو» نیز در اختیار سینماگران هست که هر کدام بعضی از فعالیت های این صنف را پیگیری می کنند.علاوه بر این خانه مکان دیگری در خیابان وصال شیرازی تحت عنوان «خانه سینما دو» نیز در اختیار سینماگران هست که هر کدام بعضی از فعالیت های این صنف را پیگیری می کنند.
حالا چند وقتی هست که زمزمه های تاسیس خانه جدید برای صنف هنر هفتم به گوش رسیده هست و سوال اینجاست که این خانه کجا و برای چه تاسیس خواهد شد؟
بر اساس شنیده ها خبرنگار ایسکانیوز، ساختمان شماره ۳ در خیابان لاله زار نو، کوچه پیرنیا واقع شده هست که سال ها پیش در خرداد ۱۳۷۷ به عنوان ساختمان موزه سینما افتتاح شد.
این موزه چهار سال بعد یعنی سال ۱۳۸۱ به مکان فعلی واقع در باغ فردوس نقل مکان کرد. از سال ۸۱ به بعد هم ساختمان واقع در لاله زار نو بلا استفاده رها شد تا اینکه شنیده شده به منظور استفاده سینماگران این ساختمان در حال بازسازی هست.
ظاهرا قرار هست این ساختمان محل فعالیت پخش کننده ها و تهیه کنندگان سینما …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما