• تاریخ : ۲۵ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

شهروند| همه ساله پرطرفدارترین برنامه های تلویزیون در ماه میانی زمستان آن هایی هستند که به جشنواره های هنری فجر؛ به خصوص به جشنواره فیلم فجر مربوطند. امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ و تلویزیون با برنامه هایی گوناگون قرار هست این جشنواره را پوشش دهد. حالا در شرایطی که تلویزیون از برنامه هفت، که در این سال ها یکی از مهمترین برنامه های سینمایی تلویزیون بوده که تریبونی برای سینماگران و فضایی برای دیالوگ و حل چالش های کلان سینمای ایران به شمار آمده، بی بهره هست، چند برنامه سینمایی دیگر در رادیو و تلویزیون قرار هست جور آن برنامه را کشیده و تلاش کنند جای خالی آن را پر کنند.
برنامه سینما دو با اجرا و سردبیری حامد عنقا و تهیه کنندگی حمیدرضا معدنچی یکی از این برنامه هاست که به گفته عنقا در دوره جدید سعی کرده هست هویت خودش را داشته باشد و قرار نیست شبیه کارهای دیگر باشد. عنقا درباره رویکرد این برنامه در ایام جشنواره می گوید: وقتی در ۱۰ روز ضیافتی به اسم فجر اتفاق می افتد و در آن ۲۵ فیلم نمایش داده می شود همه حرف ها درباره این ۲۵ فیلم هست و ما هم قاعدتا این آثار و حواشی آنها را بررسی کرده و با تهیه کننده، کارگردان و بازیگرهایشان گفت وگو می کنیم.
چشم شب روشن در شبکه چهار دیگر برنامه ای هست که به جشنواره خواهد پرداخت. اکبر نبوی روزنامه نگار و منتقد سینما درباره رویکرد برنامه چشم شب روشن در روزهای جشنواره می گوید: دیدگاه من به این برنامه سینمایی چندان ژورنالیستی نیست بلکه تلاش می کنم به عمق ماجرا بروم به همین دلیل برنامه ما می تواند با برنامه های سینمایی دیگر تلویزیون متفاوت باشد. شبکه های دیگر تلویزیون نیز می توانند این تفاوت در …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما