• تاریخ : ۲۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عصر امروز در جریان بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در جمع خبرنگاران طی سخنانی گفت  که آمریکا نماد ظلم به ملت خود هست و با کمترین تحرکی از سوی مردم دست به اسلحه برده و هر روز افرادی بیگناه را می‌کشد.

وی در ادامه  ادعاهای آمریکا علیه ایران را  مضحک خواند و گفت: کشور ایران دارای ملتی هست که تمامی نهادها و مسئولین آن به صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط خود مردم انتخاب می‌شوند و دموکراسی حاکم بر ایران در جهان نمونه هست

وی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش های نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و دستگاه‌های امنیی  در مواجهه با اغتشاشات اخیر گفت: در اغتشاشات هفته گذشته موردی وجود نداشته که سپاه، بسیج و نیروی انتظامی با اسلحه به خیابان آمده باشند و این برابر با دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح بوده و نیروهای انتظامی و امنیتی حداکثر تحمل و صبوری را در این حوادث داشتند و حادثه منجر به فوت در این حادثه از سوی نیروهای امنیتی وانتظامی وجود نداشته هست.

وی افزود البته مرگ چندین نفر در  این اغتشاشات کاملا مشکوک بوده و با تیراندازی از پشت و مناطق نامشخص اتفاق افتاده که این حوادث در دست بررسی هست. البته نهادهای انتظامی و نظامی حق دارند در صورت حمله به پادگانهای نظامی براساس قوانین بین‌المللی از آن دفاع کنند.

سرلشکر باقری اظهار کرد: مردم ایران  به قوانینی که در ر کنگره آمریکا قواعد تصویب می‌شود عادت دارند. ملت ایران راه خود را با استقلال و سربلندی ادامه می‌دهند و ضمن اینکه موازین حقوق بشری در ایران براساس شرع اسلام و قانون اساسی بوده و از بسیاری از کشورهای غربی پیشرفته‌تر هست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ملت ایران نسبت  به فضاسازی‌ها رسانه‌ای و عملیات روانی آگاهی دارند و راهپیمایی خودجوشی که پس از حوادث اغتشاشات اخیر برگزار شد نشان داد که ملت ما با ترفندهای دشمن آشنایی دارند و این حوادث اخیر که با طراحی و توطئه دشمنان انقلاب اسلامی آغاز شد بحمدالله در نطفه توسط ملت خفه شد .

سرلشکر باقری درباه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بزرگداشت حماسه‌آفرینی دوران دفاع مقدس گفت: هر ملتی برای ساخت نسلهای آتی خود همواره رویدادهای مهم تاریخی خود را حفظ و آن را توسعه می‌دهد و به نسل‌های بعدی منتقل می‌کند و در هیچ جای دنیا یادگاری به قداست دفاع مقدس ایران وجود ندارد.

وی ادامه داد: ملت ایران رژیم با تا بن دندان مسلح طاغوت را سرنگون کردند و حکومت مردمی را به رهبری امام خمینی ایجاد کردند و بلافاصله با تهاجم دشمن بعثی مواجه شدند و همین ملت با دست خالی و تحریمهای ناجوانمردانه ۸ سال جنگیدند و پیروز شدند.

سرلشکر باقری به نقش بی‌بدیل توسعه مفاهیم دفاع مقدس در احیای روحیه انقلابی و تداوم آن برای نسلهای فعلی و آینده اشاره کرد و گفت: باید این فرهنگ را توسعه داده و با استفاده از ابزارهای هنری و روز برای توسعه آن برای دهه‌ها و قرنهای آینده استفاده کرد.

وی افزود باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم تا رزمندگان آن دوران خاطرات خود را بگویند و هنرمندان و نویسندگان نیز این خاطرات را بنویسند تا جامعه بتواند از این گنجینه ارزشمند استفاده کند. همچنین باید این گنجینه را با زبان هنرمندانه و فضای مجازی برای عموم مردم و نسل جوان به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما