• تاریخ : ۲۲ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

«رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی برگزیده جشنواره سارایوو شد.
فیلم مستند «رویاهای دم صبح» به کارگردانی مهرداد اسکویی شنبه ۱۱ نوامبر ساعت ۲۰ در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم «پراوو لودسکی» به نمایش در آمد.
«رویاهای دم صبح» در این جشنواره به عنوان بهترین فیلم در بخش مسابقه بین الملل شناخته شد و از طرف گروه داوری مورد قدردانی قرار گرفت.
این جشنواره از هشتم تا ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ در سارایوو برگزار شد.
جشنواره «پراوو لودسکی» که درباره سینما و هنرهای مستقل هست، کارش را با نمایش فیلم های مستند آموزشی برای دانشجویان اروپایی شروع و از سال ۲۰۰۶ در قالب یک جشنواره بین المللی فعالیت کرده هست و از سینمای خلاق مستند حمایت می کند.
مستند بلند سینمایی «رویاهای دم صبح» در سال ۲۰۱۶ به کارگردانی و تهیه کنندگی مهرداد اسکویی ساخته شد و داستان نوجوانان دختر زیر ۱۸ سالی را تعریف می کند که در کانون اصلاح و تربیت شهر تهران تحت نظارت هستند. این فیلم سومین قسمت از مستندهای سه گانه اسکویی هست که بعد از «روزهای بی تقویم» و «آخرین روزهای زمستان» از راه رسید.
این فیلم در سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و شصت و ششمین دوره برلیناله آلمان در بخش مسابقه برگزیده شد و مهرداد اسکویی در جشنواره ترو فالس آمریکا با بردن جایزه ترو ویژن به عنوان برترین مستندساز سال ۲۰۱۶ جهان برگزیده شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما