• تاریخ : ۳ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

شهروند| در پی تلاش در کشورهای مختلف برای افزایش میزان و تاثیرگذاری فعالیت های زنان در امور خلاقانه تر هنری از قبیل نویسندگی و کارگردانی در سینما و تلویزیون، روز گذشته در گاردین مدیر هنری شرکت رویال شکسپیر از تصمیمی گفت که طی آن تمام اجراهای سال ۲۰۱۸ به طور کامل در اختیار کارگردانان زن قرار می گیرد. در این مورد مارک براون، نویسنده گاردین در یادداشت خود نوشت که این برای نخستین بار در تاریخ هست که تمامی نمایش های رویال شکسپر به طور کامل به کارگردانان زن اختصاص می یابد.
بنا به این گزارش که در روز گذشته در گاردین درج شد، روز یکشنبه کمپانی رویال شکسپیر اعلام کرده هست که در پی وعده های مایکل تری، مدیر هنری این کمپانی مبنی بر ایجاد فرصت برابر برای اجرای روی صحنه در یک فصل، اجراهای فصل تابستان ۲۰۱۸ در اختیار پولی فیندلی، اریکا ویمن، فیونا لایرد، ماریا ابرگ و جو دیویس کارگردانان زن این کمپانی قرار می گیرد.
گریگوری دوران، مدیر هنری شرکت گفته که مکبث به کارگردانی فیندلی با حضور کریستوفر اکلستون؛ رومئو و ژولیت به کارگردانی ویمن؛ همسران خوش به کارگردانی لایرد؛ موزیکالی براساس زندگی جوآن لیتلوود، دوباره به کارگردانی ویمن؛ تازه ای از دوشس ملفی وبستر به کارگردانی آبرگ و نمایشنامه ای گمنام به نام ماری پیکس به کارگردانی دیویس تمام فعالیت های شرکت در تابستان خواهد بود.

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما