• تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

فارس/ رئیس کانون پخش کنندگان گفت: فروش فیلم و شمار مخاطبان سینماها مهرماه در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافت که به نظر می رسد اجرای طرح بلیت نیم بها بی تأثیر نبود.
علی سرتیپی رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران درباره فروش فیلم ها در ماه مهر و مقایسه آن با سال گذشته در همین ماه گفت: بر اساس فروش مکانیزه فروش فیلم ها در ماه مهر امسال (۹۶) نسبت به سال گذشته با افزایش ۱ میلیاردی مواجه شد و افزایش مخاطب در این ماه را نیز شاهد بودیم این در حالی هست که ماه محرم از ابتدای ماه مهر آغاز شد و ما با افت فروش و مخاطب در ماه محرم همه ساله مواجه هستیم اما به نظر می رسد طرح نیم بهاء بلیت توانست موفق عمل کند و در ماه مهر با وجود همزمانی با محرم با افزایش فروش و مخاطب روبرو شدیم.
وی ادامه داد: فروش فیلم ها در ماه مهر سال گذشته (۹۵) ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که امسال با رشد ۱ میلیاردی مواجه شدیم و فروش فیلم ها به رقم ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید. تعداد مخاطب سال گذشته ۱ میلیون و ۲۰ هزار نفر بود که امسال با رشد ۱۰۰ هزار نفری روبرو شدیم و در ماه مهر تعداد ۱ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر از فیلم ها در سالن سینما دیدن کردند.
رئیس کانون پخش کنندگان درباره ادامه طرح بلیت نیم بهاء در مقاطع مختلف سال گفت: نظرات مختلفی درباره اجرای طرح بلیت نیم بهاء وجود دارد که در کانون پخش کنندگان به آن ها توجه می کنیم و درباره نحوه اجرای آن کارشناسی لازم صورت می گیرد که اگر بتوانیم موافقت سینماها و پخش کنندگان را جلب کنیم بتوانیم در مقاطع مختلف این طرح را اجرایی کنیم . هم اینک تعدادی از سالن های سینما ارائه بلیت نیم بهاء را به دو روز در هفته افزایش دادند که نشان می دهد طرح نیم بهاء مورد اقبال مخاطب هست.
وی در خاتمه تاکید کرد: امیدواریم همانطور که شاهد رشد فروش و مخاطب در ماه مهر بودیم این رشد را در ماه های دیگر پاییز هم شاهد باشیم.
با کانال تلگرامی «آخرین خبر» همراه شوید

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما