• تاریخ : ۸ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

رخشان بنی اعتماد از قصه های پشت «قصه ها» گفت

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در نخستین روز از هفته فیلم «فیلمسازان زن ایران و فرانسه» دوشنبه ۶ آذر فیلم های «قصه ها» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و «گوش به زنگ» ساخته ماریان تاردیو در تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش درآمد. در ادامه نشست نقد و بررسی این ۲ فیلم با حضور رخشان بنی اعتماد، ماریان تاردیو، سعید نوری و سعیده مرادی برگزار شد. فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در ایران و مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران در سالن نمایش فیلم حضور داشتند.
در ابتدای نشست نقد و بررسی سعید نوری به مشابهت های اجتماعی این ۲ فیلم در دوران معاصر اشاره کرد و گفت: بزرگان سینما معتقدند هیچ اسمی معصومانه برای شخصیت های فیلم ها انتخاب نمی شود. در «قصه ها» شخصیت های آشنای فیلم های پیشین بنی اعتماد را در وضعیت فعلی می بینیم. در «گوش به زنگ» هم اسم شریف به زبان انگلیسی به نوعی یادآور پاسبانی هست.
وی سپس به طرح سوالی درباره دلایل رجوع بنی اعتماد به آن شخصیت ها و بازگو کردن شرایط اسفبار آنها در سال ۹۰ پرداخت و پرسید آیا «قصه ها» را می توان پایانی بر یک دوره کاری او دانست؟
قصه های فراوان پشت ساخت «قصه ها»
بنی اعتماد گفت: قصه های فراوانی پشت ساخت «قصه ها» وجود دارد؛ «قصه ها» فقط یک فیلم نیست بلکه حاصل یک دوران و شرایط دشوار و تاثیر آن شرایط بر من بود. اگرچه گرفتن اجازه برای ساخت فیلم در هیچ دورانی را متوجه نمی شوم، اما در آن دوره خاص نمی خواستم از دولت درخواست مجوز کنم. از سوی دیگر قصد انجام کار غیرقانونی نداشتم. ساخت فیلم کوتاه نیازی به اجازه ساخت ندارد، پس ۷ فیلم کوتاه ساختم و از ابتدا هم می دانستم این ها قصه های …

اخبار پیشنهادی:

رخشان بنی اعتماد از قصه های پشت «قصه ها» گفت

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما