• تاریخ : ۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

دیگر در نقش «مادر بدجنس» بازی نمی کنم
گیتی معینی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون همان مادر سنتی سریال طنز «سفر در خانه» هست که مخاطبان با او و نقش هایش خاطره ها دارند. این بازیگر کهنه کار گلایه مند هست که چرا نقش های خوب برای بازیگران پا به سن گذاشته نوشته نمی شود و حتی دستمزدشان کم هست. به بهانه بازی اخیر معینی در سریال سفر در خانه با او به گفت وگو نشستیم.

شما در این مجموعه نقش یک مادر جدی را داشتید، اما دیالوگ هایتان را به گونه ای ادا می کردید که شخصیت تان را شیرین کرده و مخاطب را به خنده وامی داشت. این خواسته خودتان بود یا کارگردان این جنس بازی را می پسندید؟
به نظرم بازیگری کاری نیست که با تئوری آموزش داده شود، چراکه بعضی چیزها ذاتی هست. من وقتی در خانه خودم هم عصبی می شوم و حرف می زنم همه می خندند. راستش این مساله در درونم نهادینه شده و ضمن این که بعد از این همه سال کار کردن، فوت و فن هایی هم هست که در بازیگری اجرا می کنم. از سوی دیگر خیلی دوست دارم که مردم را بخندانم، به همین دلیل سعی می کنم نقشم را در سریال های طنز به گونه ای بازی کنم که مخاطب بخندد، حتی در طول ضبط سریال مواردی را که به ذهنم می رسد به کارگردان و نویسنده انتقال می دهم.
پس تعامل نویسنده و کارگردان با شما خوب بود؟
بله، تعامل خوبی حاکم بود و من هم به سهم خودم نظراتم را اعلام می کردم که گاهی قبول می کردند و بعضی مواقع هم موافقت نمی شد. اما در مجموع فضای صمیمانه ای در کار وجود داشت. علی مسعودی نویسنده سریال هم سر صحنه حضور داشت و برای هر دیالوگی که لازم بود با او مشورت می کردم. به عنوان نمونه در یکی از صحنه ها این دیالوگ را اضافه کردم که «اقدس خانم عروس درست می کنه و ۲۰ هزار تومان می گیره!» یا یکی دیگر از دیالوگ هایی که اضافه کردم این بود که خطاب به سوسن پرور گفتم که «تن شاعر را در گور نلرزون!» در مجموع این جملات ابداع خودم بود.
از این که همیشه نقش مادر را بازی می کنید، خسته نشده اید؟
والله من هم خسته شده ام، اما …

اخبار پیشنهادی:

دیگر در نقش «مادر بدجنس» بازی نمی کنم

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما