• تاریخ : ۷ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

الهی: دولت در بخش آموزش و تعامل با هنرمند ضعیف عمل کرده هست

به گزارش خبرنگار  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛
گفتگوی ویژه امشب خبری موضوع چشم انداز سینما بعد از انقلاب با حضور محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و محسن سعید الهی کارشناس رسانه و سینما برگزار شد.
علی اکبری در ابتدا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه میزان معتقدید که باید سینماگران فیلم ارزشی و انقلابی بسازند گفت: مسیری راه که میرویم اشتباه بوده و همه مدیران و هنرمندان به آن واقف هستند اما دست هایی پشت پرده وجود دارد.
وی ادامه داد: بنده بعد از ۳۵ سال کار نتوانسته ام این دستها را پیدا کنم یک مافیای وجود دارد که اجازه دیده شدن سینمای غنی ایرانی اسلامی را نمی دهند .
تهیه کننده سینما تاکید کرد: راهکارهایی وجود دارد اما ارگان هایی مانند حوزه هنری باید تاوان دهند بنیاد مستضعفان در یک مقطعی تعدادی سالن سینما در اختیار این حوزه هنری قرار داد تا فیلم های ارزشی و دفاعی ساخته و در آن ها نمایش داده شود.
علی اکبری تصریح کرد: اما طی دو دهه گذشته مرکز پخش فیلم های بدنه و مخالف سینمای ارزشی شد.
وی با بیان اینکه شک نکنید که باید سینمای ارزشی داشته باشیم گفت: اکنون در هالیوود روسیه آلمان و فرانسه درباره ی جنگ جهانی دوم و انقلاب فرانسه فیلم هایی ساخته می شود پس چرا ما درباره انقلاب خودمان فیلم نسازیم البته به دلیل کم لطفی بعضی مدیران و هنر پیشه هانتوانسته این.
تهیه کننده سینما اظهار کرد: این سالها ۸۰ هزار قهرمان داشته ایم پس چرا نباید درباره آن ها فیلم بسازیم.
سعید الهی در ادامه گفت: ابتدا باید بررسی شود که به چه چیزی ارزش گفته می شود و صحبت از سینمای ارزشی لزوما تنها به مفهوم سینمای دفاع مقدس نیست و هر کشور و جامعه ای مستلزم به پرداختن …

اخبار پیشنهادی:

الهی: دولت در بخش آموزش و تعامل با هنرمند ضعیف عمل کرده هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما