• تاریخ : ۷ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

دستاورد نشست بعضی سینماگران با وزیر ارشاد چیست؟
سیدغلامرضا موسوی با اشاره به جلسه اخیر وزیر ارشاد با اصناف خانه سینما گفت: تهیه کنندگان با دو وجه از مشکلات روبرو هستند؛ یک وجه اقتصادی و یک وجه غیر اقتصادی یا معنوی هست و مشکلاتی که برای تهیه کنندگان وجود دارد بر دیگر بخش های سینما نیز تاثیر می گذارد.

عضو شورای عالی تهیه کنندگان سینمای ایران در گفت وگو با ایسنا درباره دستاورد جلسه با وزیر ارشاد بیان کرد: ما در آن جلسه میهمان آقای صالحی بودیم و کسانی که در آن شرکت کرده بودند، نمایندگان شورای عالی تهیه کنندگان متشکل از چهار تشکیلات صنفی کانون تهیه کنندگان، انجمن تهیه کنندگان مستقل، انجمن تهیه کننده کارگردانان و جامعه صنفی بودند.
او با اشاره به اینکه مشکلاتی که برای تهیه کنندگان وجود دارد بر دیگر بخش ها نیز تاثیر می گذارد، گفت: تهیه کنندگان با دو وجه از مشکلات روبرو هستند، یک وجه اقتصادی و یک وجه معنوی هست. وقتی تهیه کنندگان با مشکل روبرو هستند، یعنی سینما با مشکل مواجه هست چون تهیه کننده نقش تولیدکننده فیلم را دارد پس بر تمام بخش های فیلم تاثیرگذار هست.
این تهیه کننده، مهم ترین مساله ای را که در جلسه با وزیر ارشاد مطرح کردند، بحث امنیت شغلی دانست و تاکید کرد: اگر ما امنیت شغلی نداشته باشیم طبیعتا دیگر حِرف در سینما هم دچار مشکل می شوند.
موسوی ادامه داد: از دیگر موضوعات مهم این هست که وقتی ما فیلمی را تولید می کنیم و پروانه نمایش می گیریم، اگر نتواند اکران شود اثرات این نگرانی بر کل سینما تاثیر می گذارد. ما وقتی پروانه ساخت از وزارت ارشاد دریافت می کنیم همه سازمان ها و ارگان ها باید به آن احترام بگذارند و دیگر نباید به دریافت پروانه نمایش نیازی باشد و وقتی شما به عنوان تهیه کننده پروانه ساخت می گیرید باید عین موافقت اصولی ای باشد که وزارت صنایع می دهد. در سیستم سینما هم باید این اتفاق بیافتد یعنی وقتی کسی پروانه ساخت دارد دیگر به خواندن فیلم نامه نیازی نباشد و با او همکاری کنند.
موسوی در بخش دیگری از این گفت وگو …

اخبار پیشنهادی:

دستاورد نشست بعضی سینماگران با وزیر ارشاد چیست؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما