• تاریخ : ۲۶ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

مریم اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا از اجرای نمایش «دختران عینکی» در تالار هنر خبر داد و گفت: این نمایش به نویسندگی آنه نگری و ترجمه سیدحسین فدایی حسین قرار هست از اول شهریور روی صحنه برود.

وی با اشاره به نوجوانانه بودن اثر تصریح کرد: قصه از جایی شروع می‌شود که چند دختر در آستانهٔ ورود به مقطع جدیدی از مدرسه هستند که این مسئله هم‌زمان با درگیری‌های ظاهری دوران بلوغ نیز ادغام‌شده هست. سه دختر که هر کدام نماینده گروهی از جنس تفکر و اندیشه‌ای در جامعه هستند.

اکبری افزود: سه دختری که نمایندگان دخترانی هستند که فقط به ظواهر مادی می پرداند، مثل مد، زیباتر شدن و… که خود را سرپرست و قدرتمندتر از همهٔ افراد می‌داند. دختران دیگری که بسیار مهربان هستند، ولی به لحاظ ساختاری بسیار زیرمجموعه دوستان قدرتمندشان دیده می‌شوند. و سومین بخش از دختران که در واقع قهرمان داستان ما هست، دختری قوی، مهربان و درعین‌حال دارای قدرت تفکر و اندیشه هست و ازقضا قهرمان داستان متوجه می‌شود که چشمانش ضعیف شده و مجبور به زدن عینک هست و اینجا شروع ماجراست.

این کارگردان با بیان اینکه نزدیک به دو ماه هست گروه در حال تمرین هستند اظهار داشت: سعید صادقی، مدیر تولید، مهدی نیک‌روش، طراح صحنه، فرید نوایی، تنظیم موسیقی، بهاره اسدی، طراح ماسک و مو این نمایش هستند. همچنین مریم اکبری، ندا حاج بابایی، تارا حیدری، پریا علی‌محمدی و سحر صفرپور بازیگران این نمایش هستند.

نمایش «دختران عینکی» قرار هست از اول شهریورماه هر روز ساعت ۱۹:۳۰ در سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان، تالار هنر روی صحنه برود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما