• تاریخ : ۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

داعش و پلاسکو بر پرده سینما

طبق خلاصه داستان اعلام شده از فیلم های حاضر در جشنواره سی و ششم فیلم فجر، کدام فیلم ها نسبت نزدیک تری با اخبار روز جامعه دارند؟

این قصه ها هستند که با جذابیت شان فیلمی را برای مخاطب دیدنی می کنند یا برعکس مخاطب را پس می بزنند. رمان های برگزیده، زندگینامه بزرگان و شخصیت های مطرح و هزاران اتفاق واقعی و جذاب که اطرافمان وجود دارد، قابلیت تبدیل شدن به فیلم دارند. هر سوژه و داستانی می تواند نسبتی دور یا نزدیک با واقعیات جامعه و زندگی روزانه ما داشته باشد اما بعضی فیلمسازان از نظر زمانی نزدیک ترین اخبار و وقایع را به عنوان بستر اصلی برای روایت داستانشان انتخاب می کنند. کم نداشتیم فیلم هایی که براساس داستانی واقعی ساخته شدند، اما معمولا با کمی فاصله دور یا نزدیک این اتفاق افتاده هست. در حالیکه نزدیکی به یک واقعه سهم قابل توجهی در میزان جلب توجه مخاطب به یک فیلم دارد.
به تصویر کشیدن اخبار روزی که هنوز فاصله چندانی با ذهنمان پیدا نکرده جذابیت بیشتری دارد و کنجکاوی برای میل به دیدن یک اثر را دو چندان کند. در جشنواره امسال از میان موضوعات متنوعی که فیلمسازان سراغ آن ها رفته اند و مطمئنا در میان فیلم هایی که می بینیم داستان های واقعی هم وجود دارد، چهار اثر داستان هایی برگرفته از اخبار روز جامعه دارند. اخباری که از زمان اتفاق آن ها زمان زیادی نمی گذرد. در ادامه این چهار فیلم را مرور می کنیم:
به وقت شام / ابراهیم حاتمی کیا
سوژه روز: داعش
خلاصه داستان: درباره یک فروند هواپیمای ترابری ایرانی هست که از ایران عازم فرودگاه دمشق می شود. خلبان و کمک خلبان هواپیما یک پدر و پسر هستند. آنها قرار هست یک محموله بشردوستانه را از ایران …

اخبار پیشنهادی:

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما