• تاریخ : ۲۰ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «دخیل عشق»، نوشته مریم بصیری، از جمله کتاب‌هایی هست که به زندگی یکی از قهرمانان کشور می‌پردازد. این اثر که برای اولین‌بار از سوی انتشارات جمکران به چاپ رسیده،‌ با مطرح شدن در پنجمین دوره مسابقه کتاب و زندگی، بار دیگر مورد اقبال مخاطبان قرار گرفت. کتاب، داستان زنی به نام «حوریه» هست که در زمان جنگ تحمیلی به عنوان پرستار در درمانگاه‌های خوزستان حضور داشته و بعد از جنگ، نذر می‌کند که تنها همسر یک جانباز شود تا بتواند از این طریق به مردانی که زندگی خود را بر کف دست نهاده و راهی جبهه شدند، خدمت کند.

با توصیف آسایشگاه جانبازان که حالا بعد از سال‌ها جنگ، خانه جانبازان شده هست، مخاطب وارد داستان زندگی حوریه می‌شود. «دخیل عشق» داستان زنی آرمانگراست که تلاش دارد با خدمت به جانبازان، به آرمان‌های زندگی‌اش پایبند باشد. در کنار حوریه، شخصیت‌های دیگری نیز کم‌کم وارد داستان می‌شوند. شخصیت‌هایی که هر کدام نماینده یک تیپ شخصیتی در جامعه ما بعد از جنگ هستند؛ از کسانی که هنوز آرمان‌ها و جنگ تحمیلی برایشان دغدغه و مقدس هست تا افرادی که سال‌های پس از جنگ، گرد فراموشی بر خاطرشان نشسته و هرآنچه بوده را فراموش کرده‌اند و یا افرادی که سعی دارند از حضورشان در جبهه‌، برای خود نام و نشانی درست کنند. «دخیل عشق» هرچند داستان یک زن هست، اما به نوعی می‌تواند داستان هر کدام از ما باشد.

پنجمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب و زندگی» با محوریت این اثر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان تا آخر آذرماه فرصت دارند تا در این مسابقه شرکت کنند. این مسابقه که با یاد شهید محسن حججی کار خود را آغاز کرده، برای دهه هفتادی‌ها جایزه ویژه‌ای در نظر گرفته هست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مسابقه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. در ادامه تیزر این مسابقه قابل مشاهده هست:

 

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما