• تاریخ : ۱۸ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه با تکذیب گزارش رادیو زمانه از نقد کرسی نظریه‌پردازی، از تمامی رسانه‌ها درخواست کرد تا با سرلوحه قرار دادن سه اصل آزادی، اخلاق و منطق ، دقت نظر بیشتری در نحوه بازتاب محتوای اخبار اعمال کنند. وی نوشت:«با اینکه توصیه کردم گزارش قبل از انتشار به دست بنده برسد ولی با رفتاری غیر اخلاقی نسبتهای دروغ به من دادند.

گزارش منتشر شده از طرف رادیو زمانه دارای سوء برداشت و اشتباهاتی هست که بعضی از آنها به شرح ذیل هست:
-نویسنده این گزارش  به اشتباه یا از روی تعمد، خسروپناه را عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ذکر کرده که این ادعا صحت ندارد.

-خسروپناه در نشست نقد کرسیهای نظریه پردازی ‌نکاتی را طرح کرده که به هیچ وجه خطی، حزبی و جریانی وابسته به جناح سیاسی خاصی نیست و به آسیب شناسی کرسیهای نظریه پردازی و آزاد اندیشی می‌پردازد.

-گزارش منتشر شده توسط رادیو زمانه، گزینشی و دارای نسبتهای دروغ هست زیرا خسروپناه در این نشست به ارائه گزارشی از عملکرد ۱۵ساله هیأت حمایت از کرسیهای نظریه پردازی، نقد و مناظره پرداخته و از موانع اجرایی، گفتمانی، معرفتی و نظریه پردازی بحث کرده هست. او همچنین به آسیب شناسی نظریه پردازی در سه دهه گذشته پرداخته و راه حلهای خود را درخصوص این موضوع ارائه داده هست که این موانع معرفتی، ساختاری و مدیرتی حاکم بر نظام دانشگاهی از جمله موانع عدم توسعه و بسط فرهنگ نظریه پردازی هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما