• تاریخ : ۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در اختتامیه هفتمین دوره طرح آموزشی و تربیتی قاریان ممتاز نوجوان و جوان موسوم به اسوه، محمدعلی خواجه‌پیری رئیس کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الاوصیاﺀ با اشاره به اینکه فرمانده کل سپاه به قدری به تلاوتهای این قاریان نوجوان علاقه دارند که نوار تلاوتهای آنها را از ما می‌گیرند برای اینکه خود و خانواده‌شان به آنها گوش کنند. 

وی با اشاره به اینکه سردار جعفری خواهان عضوگیری مجدد طرح هستند، افزود: کار طولانی و درازمدت هست که در حوزه فرهنگ ماندگار می‌شود و اکنون قاریان طرح اسوه که روزی نخبه استانی بودند سطحشان خیلی ارتقا یافته و تبدیل به نخبه کشوری شده‌اند.

خواجه‌پیری با اشاره به اینکه در ابتدای کار هیچ‌کس حتی خانواده‌های این عزیزان فکر نمی‌کردند که این دوره بتواند هشت سال ادامه پیدا کند، اما اکنون ۴ سال از آن می‌گذرد، گفت: هر چند که این کار نو بود و همه چیز باید تدوین می‌شد اما همه عوامل که اولین آنها توفیق خداوند بود دست به دست هم داد که این اتفاق بیفتد.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها با اعتماد پای کار ایستادند و این خیلی ارزشمند بود، افزود: دوره اول یک ماه طول کشید و بچه ها باید این مدت را از خانواده دور می‌ماندند و بعضی از آنها حتی در این فراغ گریه می‌کردند.

خواجه‌پیری با اشاره به اینکه ما این قاریان را مانند بچه‌های خودمان دوست داشتیم و خودشان باید به این موضوع شهادت بدهند، افزود: ما در سفر عتبات مثل یک خانواده زندگی کردیم و حس ما این هست که مقام معظم رهبری دوست دارند که به جای اینکه یک نوجوانی با یک استادی مرتبط شود و از آن طریق رشد کند، این اتفاق از طریق یک سیستم آموزشی بیافتد.

مدیر مجموعه فرهنگی عصر در ادامه به خاطره‌ای از سفر کربلای قاریان طرح اسوه اشاره کرد و گفت: آقایی با پسرش کنار دست من نشسته بود و با یک حسرتی مراسم قاریان طرح اسوه را نگاه می‌کرد، برنامه که تمام شد گفت که می‌شود پسر من در این طرح شرکت کند، گفتم که طرح آزمون و گزینش دارد، پدرش مرا به امام حسین(ع) قسم داد و در نهایت پسرش معرفی شد به دوره و الان یکی از افراد فعال هست و این توفیق را از امام حسین(ع) دارد.

خواجه‌پیری وی با اشاره به اینکه به همه قاریان موجود ارادت داریم، گفت: به دنبال نسل جدیدی از قاریان هستیم و در عتبات با گفت‌وگو با خود بچه‌ها سندی برای خودمان تهیه کردیم.

وی با اشاره به اینکه با بچه‌های اسوه قرار گذاشتیم که تلاش کنند یک رتبه ملی داشته باشند، وقتی قرآن را می‌خوانند بفهمند، یک زبان خارجی غیر از عربی بیاموزند و در یک رشته علمی خوب با رتبه بالا تحصیل کنند، افزود: با آنها قرار گذاشته‌ایم که هرکس آنها را دید یاد قرآن بیافتد.

انتهای پیام/

 

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما