• تاریخ : ۱ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، روز گذشته در گزارشی با عنوان «تماشاخانه ایرانشهر و ماجرای ستاره‌های پایتخت» از تماشاخانه ایرانشهر درباره نقش محمد قدس در روی صحنه بردن بازیگران سریال پایتخت پرسشگری کردیم. روابط عمومی این تماشاخانه در جوابیه‌ای به این پرسشگری پاسخ داده هست:

  1. فرایند اجرای آثار در تماشاخانه ایرانشهر توسط شورای سیاست‌گذاری امری کاملاً روشن و واقعی هست و به نظر می‌رسد که خبرنگار آن خبرگزاری هست که تعمداً و به‌صورت هدف‌دار این فرایند را به‌کرات نادیده انگاشته و از تریبون رسمی یک رسانه متعهد چنان وانمود می‌کند که این مجموعه تحت سیطره‌ یک نفر هست!
  2. تقاضای کارگردانان نمایش‌های «جوجه‌تیغی» و «همه‌چیز درباره آقای ف» مانند سایر درخواست‌ها فارغ از تصورات نگارنده محترم مورد ارزیابی و تصویب شورای سیاست‌گذاری قرارگرفته هست و هیچ ارتباطی به سوابق هنرمندان ، سریال و ارگان خاصی ندارد.
  3. خانم تینا پاکروان در تماشاخانه ایرانشهر اجرا نداشته و نخواهد داشت.
  4. نظر به اینکه نگارنده محترم همچون سایر یادداشت‌های خود در مورد تماشاخانه ایرانشهر شخصیت حقیقی آقای حسین پارسایی به‌عنوان یک هنرمند را با عضویت ایشان در شورای سیاست‌گذاری (احتمالاً باهدف تسویه‌حساب‌های شخصی) دست‌مایه تهیه گزارش‌های مکرر خودکرده هست همین‌قدر مطلع شدیم که اخبار حضور بازیگران به‌ویژه آقای محسن تنابنده در اثر تازه ایشان هم صحت ندارد.

در پایان دو نکته را باید متذکر شد:
اول آنکه توصیه می‌شود جناب زیورعالم که از خبرنگاران دغدغه‌مند حوزه تئاتر  هستند به همان نسبت که به تماشاخانه ایرانشهر احساس مسئولیت کرده و لطف مضاعف دارند، محض تنوع و آگاهی، سری هم به اوضاع و احوال فروش، محتوا و چند و چون دیگر نمایش‌های پایتخت بزنند تا خدای‌ناکرده شبهاتی چون اختلاف یا تسویه‌حساب شخصی و ایضاً بعضی مراودات خاص و شائبه‌برانگیز نسبت به این مجموعه و دست‌اندرکارانش در اذهان متبادر نگردد و دست‌آخر آنکه عکس کار شده در یادداشت همچون موضوعات پراکنده کذب و بی‌ربط اساساً هیچ ارتباطی به این مجموعه تئاتری نداشته  و چنانچه  عکس‌هایی از این‌ دست که بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی و یا اخبار پشت‌صحنه یک نمایش را در پی دارد مبنای یادداشت‌های بی‌ربط و جهت دار باشد!  حضور نگارنده محترم در جمع‌های مختلف و عکس‌های مناسبتی ایشان هم می‌تواند سوژه مناسبی برای یادداشت دیگران باشد و  سر آخر باید به نویسنده مطلب گفت «زاهد ظاهرپرست از حال ما آگاه نیست» شاید اگر تأمل کنند ماجرا درست شود.»

اما درباره جوابیه روابط عمومی وزین تماشاخانه ایرانشهر گفتنی هست که در جوابیه مذکور درباره نقش محمد قدس در اجراهای اخیر و رابطه شخصی وی با حسین پارسایی و میثم احمدی سخنی به میان نیامده هست و به طریقی تماشاخانه از پاسخ به پرسش اصلی طفره رفته هست.

درباره عکس  مورد اشاره نیز باید یادآور شد که در یادداشت مذکور عکسی مورد استفاده قرار گرفته هست که متعلق به تمرین‌های نمایش «اولیورتویست» هست که حسین پارسایی در همکاری با محمد قدس تولید کرده هست.

گفتنی هست که خبرگزاری تسنیم از آقایان حسین پارسایی و رجبی معمار برای مصاحبه و شفاف‌سازی مشکلات عدیده مجموعه ایرانشهر دعوت کرده هست که با پاسخ منفی هر دو مدیر هنری کنونی مواجهه شده هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما