• تاریخ : ۲۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی صبح امروز در دیدار محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، با اشاره به ویژگی‌های شهر قم اظهار داشت: شهری به‌مانند قم در ابعاد علمی در کشور بی‌نظیر بوده که از تمام مناطق ایران و از ۱۳۰ کشور جهان طلبه دارد و بیش از ۱۰ هزار استاد و ۲۰۰ رشته تحصیلی و انتشار نزدیک به ۳۰۰ مجله در طول سال، در کنار بیش از ۳۰۰ مرکز و موسسه علمی از ویژگی‌های این شهر هست.

وی عنوان کرد: نظام اسلامی بدون تولید علم در حوزه‌های علمیه نمی‌تواند مسیر واقعی و مستقیم خود را به‌درستی سپری کند، همچنین در المصطفی ۴۵ هزار فارغ‌التحصیل و بیش از ۳۰ هزار طلبه در حال تحصیل هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه تلاش جامعه المصطفی نیز تعریف جامعیت علمی دنیا با گفتمان اسلام عقلانی و منطقی هست، افزود: امروز همه کشورها اذعان دارند طلابی که در قم تربیت می‌شوند پیام‌رسان‌های وحدت و دوستی هستند و با تربیت‌شدگان مراکز تکفیری تفاوت دارد.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه در جامعه المصطفی بیش از ۱۰۰ رشته تدریس می‌شود، ادامه داد: جامعه المصطفی العالمیه تقریباً در تمام دنیا حضوری منطقی و مؤثر دارد، همچنین بر اساس طرح‌های جامع ۱۴۱۴ امکان حضور علمی پررنگ‌تر و جامع‌تری نیز در دنیا وجود دارد ولی باید وضعیت موجود را حفظ کرده و به فکرترمیم جایگاه باشیم .

وی گفت: جامعه المصطفی العالمیه و حوزه باید برای روزگار بعد از داعش نیز برنامه‌های خاص خود را داشته باشد، همچنین حوزه علمیه نیز باید برای تحول و اثرگذاری بیشتر تغییراتی در سرفصل‌های درسی داشته و آن را تقویت کند که تاکنون نیز بیش از صد طرح و برنامه برای این منظور در نظر گرفته‌شده هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما