• تاریخ : ۲۵ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

بازیگر سینما و تلویزیون، حامی ترنس ها: توهین ها برایم مهم نیست

سلامت آنلاین- «بهنوش بختیاری» می گوید مسأله ترنس در ایران وجود دارد و اگر نبود، امام خمینی برای عمل تغییر جنسیت، فتوا نمی دادند.

به گزارش سلامت آنلاین ، بهنوش بختیاری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «اگر فتوای امام نبود، در ایران تغییر جنسیت صورت نمی گرفت! مسأله ترنس وجود دارد و اگر درست نبود، امام خمینی (ره) فتوا نمی دادند».
این بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر اضافه کرد: «حمایتم را از روی رضایت انجام می دهم و می گویم تا زمانی که توان دارم ادامه می دهم! اکثر این بچه ها پشت و پناه مالی ندارند. حتی خیلی هایشان از سمت جامعه مورد لعن قرار می گیرند. مثلا وقتی در اینستاگرام مطلبی درباره این موضوع می گذارم، می بینم که عده ای فهم و درایت درک این موضوع را ندارند و قبول نمی کنند که تراجنسی وجود دارد».
وی نوشت: «حتی فتوایی هم از طرف امام خمینی (ره) در این باره دادند که تغییر جنسیت (جنس) می تواند صورت بگیرد که اگر غیر از این بود که اصلا در ایران چنین کاری انجام نمی شد. علاوه بر این من فکر می کردم چرا مشهور شدم. اصلا زندگی من قرار نبود به سمت شهرت برود. اما وقتی این شرایط برای من پیش آمده هست، حتما خداوند رسالتی را برای من معین کرده هست. احساس کردم باید یک کار مهم و یک کار قشنگ از نظر خودم انجام بدهم. به ترنس ها فکر کردم و دیدم بی پشت و پناه هستند و خیلی ها می ترسند درباره این قشر و عزیزان صحبت بکنند. برای همین تصمیم گرفتم در موردشان حرف بزنم».
بختیاری ادامه داد: «باید بگویم چون هنوز جامعه مشخصی ندارند، بنده نه سفیر هستم نه سمتی دارم و نه چیز خاص دیگری. بنده فقط به عنوان یک هنرمند و حامی برای این بچه ها هستم و هیچ سمت و عنوان خاصی ندارم. خیلی از مردم از این اقدام من حمایت کردند و من انتظار چنین بازخورد مثبتی را نداشتم. اما خب عده ای هم بودند که چون متاسفانه این …

اخبار پیشنهادی:

بازیگر سینما و تلویزیون، حامی ترنس ها: توهین ها برایم مهم نیست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما