• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از تندیس شهید حججی اثر علی‌اصغر یوزباشی با حضور هنرمندان و شخصیت‌های فرهنگی در مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزار شد.

در حاشیه این مراسم علی‌اصغر یوزباشی سازنده تندیس شهید حججی گفت: من در قبال شهید حججی احساس تکلیف کردم و به خاطر احساس دِینی که به ایشان داشتم این کار را انجام دادم.

وی ادامه داد: قبلاً نیز تندیس شهید حسین همدانی را ساخته بودم که البته هنوز از آن رونمایی نشده هست.

یوزباشی درباره علت انتخاب قالب سردیس برای اثرش گفت: چون ساخت سردیس نیاز به صرف وقت کمتری دارد از این قالب استفاده کردم؛ در ضمن ساخت مجسمه تمام‌قد نیاز به سفارش‌دهنده دارد و نگهداری از آن نیز مشکل هست.

وی تصریح کرد: دوست دارم این مجسمه در نزدیکی محل سکونت خانواده شهید حججی نصب شود تا هدیه‌ای برای آنها باشد؛ همچنین امیدوارم با تکثیر از آن بتوانیم این اثر را در بوستان‌ها و معابر نصب کنیم.

این مجسمه‌ساز پیشکسوت درباره وضعیت فعلی هنر مجسمه‌سازی در ایران گفت: وضعیت امروز مجسمه‌سازی در ایران در مقایسه با گذشته بسیار بهتر هست؛ قبل از انقلاب اکثر مجسمه‌سازان، درباری بودند و تعدادی از مجسمه‌سازان که امکان فعالیت در ایران را نداشتند به خارج از کشور مهاجرت کردند.

بسیاری از افراد دوست دارند مجسمه‌سازی کنند اما زمانی که به این عرصه ورود می‌کنند خود را ناتوان می‌بینند؛ فعالیت مجسمه‌سازی نیاز به ذوق درونی دارد تا شخص را برای ادامه این مسیر کمک کند؛ فراگیری این هنر مستلزم داشتن تلاش مضاعف و عشق درونی هست؛ به عبارت دیگر ۹۹ درصدِ مجسمه‌سازی، ذوق و یک درصدِ آن تلاش هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما