• تاریخ : ۲۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

برگزاری نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در گیلان

معاون هنری ارشاد اسلامی گیلان گفت:نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی(ردیف دستگاهی) با مشارکت استادان برجسته توسط انجمن موسیقی گیلان در اسفندماه برگزار می شود.
به گزارش سایتخبر فوری ، سیدامیر مصباح در گفت وگو با ایسنا، از برگزاری نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در گیلان خبر داد و اظهار کرد:جشنواره یاد شده در بخش موسیقی سازی در رشته های تار، سنتور، سه تار، عود، قانون، کمانچه و نی و بخش آواز، در رده های سنی گروه الف(متولدان سال ۷۵ به بعد)،گروه سنی ب(متولدان سال های ۶۷ تا ۷۴) و گروه سنی ج(متولدان قبل از سال ۶۶) تعریف شده هست.
وی خاطرنشان کرد:گروه سنی الف یک سوم ردیف شامل دو دستگاه و یک آواز،گروه سنی ب یک دوم ردیف و گروه سنی ج کل ردیف را باید اجرا کنند.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، با اشاره به فراخوان جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی،ادامه داد:گروه سنی الف و ب می توانند در صورت تمایل با اعلام آمادگی در فرم فراخوان، در بخش کل ردیف شرکت کنند.
این مقام مسئول اضافه کرد:شرکت کنندگان باید به یکی از روایت های معتبر و شناخته شده از ردیف موسیقی ایرانی(ردیف های میرزاعبدالله، آقا حسینقلی، صبا، دوامی و کریمی)که به طور رسمی منتشر شده هست، تسلط و احاطه کامل داشته باشند و بتوانند در تمامی دستگاه ها و آوازهای موسیقی کلاسیک ایرانی که در گروه سنی خود معرفی می کنند، به اجرا بپردازند.
مصباح، با بیان اینکه علاقمندان می بایست آثار خود را تا تاریخ ۱۲ بهمن امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند،گفت: نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی(ردیف دستگاهی)با مشارکت استادان برجسته توسط انجمن موسیقی گیلان در …

اخبار پیشنهادی:

برگزاری نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در گیلان

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما