• تاریخ : ۲۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

برتری هنر تئاتر نسبت به فیلم و سینما ثابت شده هست

به گزارش خبرگزاری فارس در البرز، حجت الاسلام محمدعلى انصاری عصر امروز در آئین اختتامیه هفتمین جشنواره تئاتر استان البرز که در تالار اجلاس محمد شهر کرج برگزار شد، اظهار داشت: من در جمع هنرمندان احساس غربت و غریبگی نمی کنم زیرا از نوجوانی با اهل هنر و هنرمندان مأنوس بودم و به عنوان طلبه ای کوچک دوستدار هنرمندان هستم.
وی ادامه داد: در دوره نوجوانی و جوانى نویسندگى، کارگردانى و بازی در عرصه تئاتر داشته ام.
این مسئول بیان داشت: ما دوست داریم که لحظاتى در جمع هنرمندان باشیم در راستای رفع مشکلات آنان گام های مؤثر و مفیدی را برداریم.
انصاری در ادامه افزود: هنرهای نمایشى و به خصوص شاخه مهم تئاتر از ویژگی های منحصربه فرد و ویژه ای برخوردار هست.
وی با معرفی هنر تئاتر به عنوان یک هنر زنده، یادآور شد: تئاتر برعکس بسیاری از رشته های هنرى یک هنر زنده هست که مخاطب و هنرمند با یکدیگر مواجه هستند و در مقابل مخاطب هنرمندان سخن می گویند و اجرای نمایش برای مخاطب زنده و قابل لمس هست.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: امروزه فیلم و سینما در دنیا جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده هست و به طورقطع در کشور ما نیز جایگاه خود را پیداکرده هست اما در مقایسه با تئاتر، ویژگی های این عرصه بهتر از فیلم و سریال های گوناگون هست.
انصاری با اشاره به قدمت و سابقه تئاتر در جهان و ایران گفت: از دوران قرون وسطی در یونان، در کشور ما هم در این عرصه فعال بوده هست که البته شاید به این شیوه کلاسیک و امروزی که با آن روبه رو هستیم نبوده و حدود یک قرن روی کار آمده هست.
وی افزود:تئاتر در کشور سابقه ای چندین ساله دارد،تئاتر به خوبی شایستگی …

اخبار پیشنهادی:

برتری هنر تئاتر نسبت به فیلم و سینما ثابت شده هست

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما