• تاریخ : ۲۰ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

در شرایطی که واگذاری سینما ایران به حوزه هنری آخرین مراحل حقوقی را می گذراند دیروز افرادی به عنوان نماینده یکی از بانک ها، بخش هایی از این سینما را تخریب کردند.

به گزارش خبرداغ ، سینما ایران از جمله سینماهایی هست که مطابق دستور رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته باید به حوزه هنری واگذار شود اما به شکل غیرقانونی توسط بنیاد شهید به بانک دی واگذار شده هست.

متاسفانه در سال های گذشته با توجه به واقع شدن سینماهای اصفهان در یکی از خیابان های تجاری اصفهان یعنی چهارباغ عباسی بعضی افراد سودجو سعی دارند با تخریب این سینماها آن را از کاربری اصلی خارج کرده و تبدیل به مراکز تجاری کنند، موضوعی که در ابتدا سینما فلسطین دچار آن شد و به گفته حسینی مدیر امور سینمایی حوزه هنری بعضی با فروریختن یکی از دیوارها سعی کردند به تدریج سینما را مخروبه جلوه دهند اما با توجه به اسنادی که حوزه هنری از این سینما در دست داشت موفق به دستیابی به اهداف خود نشدند و این سینما در قالب دو سالن بازسازی شد و اکنون یکی از فعال ترین سینماهای اصفهان هست.

در داخل سینما ایران هنوز تخریب هایی در حال انجام هست
سینما ایران نیز در قلب خیابان چهارباغ عباسی به نظر می رسد به دلیل امکان درآمدزایی مناسب با تبدیل به مجتمع تجاری در معرض خطر قرار گرفته هست به نوعی که اولین بار در سال گذشته با از جا درآوردن صندلی ها و تخریب بخشی از آن مورد آسیب قرار گرفت اما با اقدام به موقع رسانه ها متوقف شد.

در شرایطی که این سینما آخرین مراحل واگذاری به حوزه هنری را طی می کند و نامه جدیدی از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از تخریب این سینما به مسئولان استان اصفهان ابلاغ اما صبح دیروز به دستور فردی که همه جا خود را نماینده بانک دی معرفی می کند بار دیگر تخریب هایی در این سینما آغاز شده هست.
گرچه به دستور شهردار اصفهان این عملیات متوقف شده هست اما سید مصطفی حسینیْ مدیر امور سینمایی حوزه هنری اصفهان، در گفت و گو با مهر ابراز داشت که همچنان در داخل سینما تخریب هایی در حال انجام هست.
منبع: مهر

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما