• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

علی مصفا امسال با چهار فیلم حکایت دریا، درساژ، سال دوم دانشکده من، واسطه شانس حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را داشت اما دو فیلم انصراف دادند و دو فیلم از سوی هیات انتخاب رد شدند تا مصفا به طور کامل در این جشنواره غایب باشد.

صراط: دیروز اسامی آثار برگزیده شده برای حضور در بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر اعلام شد و بر همین اساس آمار مختلفی درخصوص جشنواره اعلام گردید.
به گزارش میزان جشنواره فیلم فجر همیشه از سوی تماشاگران و علاقه مندان به سینما جذابیت های خاص خود را داشته و به نوعی بزرگترین گردهمایی سینمایی کشور محسوب می شود و از همه بخش ها جذابتر می توان به حضور بازیگران مطرح سینما اشاره کرد.

علی مصفا از آن دست بازیگرانی هست که تا دو روز پیش یکی از شانس های اصلی پرکارترین بازیگر جشنواره قلمداد می شد اما در بدشانسی محض هیچکدام از آثارش به جشنواره فیلم فجر نرسید.
علی مصفا امسال با چهار فیلم “حکایت دریا” به کارگردانی “بهمن فرمان آرا”، “درساژ” ساخته “پویا بادکوبه”، “سال دوم دانشکده من” ساخته “رسول صدرعاملی” و “واسطه” به کارگردانی “آرش لاهوتی” شانس حضور در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را داشت اما دو فیلم انصراف دادند و دو فیلم از سوی هیات انتخاب رد شدند تا مصفا به طور کامل در این جشنواره غایب باشد.

وی تاکنون برای بازی در فیلم های تابستان داغ، پارتی و پری کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم فجر شده و تنها یکبار برای فیلم پری به این جایزه دست یافته هست و امسال با این سه فیلم می خواهد بار دیگر شانس خود را امتحان کند. 
همچنین مصفا امسال در فیلم “خوک” ساخته مانی حقیقی نیز به ایفای نقش پرداخت اما با انصراف این فیلم از جشنواره توانست چهار فیلم در رقابت داشته باشد.
مصفا در سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد. وی فرزند مظاهر مصفا و امیربانو کریمی هست. همچنین وی همسر لیلا حاتمی و نوه برادر حسینعلی خان نکیسا موسیقیدان هست. او فارغ التحصیل رشته عمران از دانشکدهٔ فنّی دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۴ هست.

وی دو فیلم بلندش را با نام های “سیمای زنی در دوردست” و “پله آخر” با حضور “لیلا حاتمی” کارگردانی کرده هست و تاکنون در ۲۹ فیلم به ایفای نقش پرداخته هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما