• تاریخ : ۲۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

حجت‌الاسلام حمیدرضا بصیری عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: تعبیر «نور» در تعابیر دینی و قرآنی از جایگاه والایی برخوردار هست و در قرآن کریم نیز از خداوند با این تعبیر نام برده شده هست ﴿اللَّهُ نُورُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکاةٍ﴾ (نور/۳۵). پیام‌ها و آموزه‌های الهی نیز نور هست و هر قدر انسان‌ها‌ مانند اولیا‌الله به خدا قرب بیشتری پیدا کنند، منبع نور می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به کلام امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی انفجار نور بود، اظهار کرد: هر انقلابی که در دنیا رخ داده عموماً انقلاب‌هایی مقطعی و با شعارهای مادی، دنیوی و حزبی یا طایفه‌ای بوده هست، اما باید گفت خالص‌ترین انقلاب که برخاسته از معنویت و در راستای رضایت خداوند و همچنین حاکمیت نور بوده، جریان نورانی انقلاب هست.

وی با تأکید بر اینکه جنس انقلاب اسلامی متفاوت از سایر انقلاب‌ها و جنبش‌ها بود، گفت: انبیاء و اولیاء الهی همواره در دنیا به ‌دنبال استقرار حاکمیت دین خداوند بوده‌اند و تمام توان خود را برای برپایی این هدف به‌کار گرفته‌اند. امروز اراده الهی تعلق گرفته تا انقلاب اسلامی ایران در این مقطع از زمان به عنوان مصداقی از استقرار حاکمیت اسلام در دنیا شکل گیرد و الگویی برای سایر انقلاب‌های نورانی در سراسر جهان باشد.

حجت‌الاسلام بصیری خاطرنشان کرد: نوع اول مبارزات دشمنان با این انقلاب، مبارزاتی فیزیکی و گرم بوده و این بدین جهت بود که آنان گمان می‌کردند این انقلاب مانند سایر انقلاب‌های دیگر جهان هست و می‌توان با تحریم و جنگ و اغتشاش آن را سرکوب کرد، اما سال‌هاست که از ماهیت حقیقی و نورانی این انقلاب با خبر شده‌اند و به مبارزه نرم روی آورده‌اند، اما از آن جایی که محور این حرکت نور خداوند و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) بوده هست، هرگز سپاه ظلمت نمی‌تواند خدشه‌ای به آن وارد کنند.

وی افزود: وقتی دشمنان دریافتند که در فضای سخت‌افزاری نمی‌توانند با انقلاب اسلامی مقابله کنند، با تغییر تاکتیک و استفاده از فناوری‌های اینترنتی بزرگ‌ترین ترفندشان هم نفوذ فکری و فرهنگی و ایجاد انحراف در حرکت انقلاب و القای یأس و تردید هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما