• تاریخ : ۱۱ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از اختتامیه جشنواره تئاتر فجر بیش از ۲۴ ساعت گذشته هست؛ اما حواشی آن کماکان ادامه دارد. بخشی از این حواشی به حذف بعضی جوایزی هست که در سال‌های اخیر به شکل معمول اهدا می‌‌شده و امسال با اعلام آنکه اثری قابل‌توجه دیده نشده هست، از بخش جوایز حذف شده‌اند.

جایزه گریم و طراحی لباس از مواردی هست که این روزها با اعتراض بعضی هنرمندان روبه‌رو شده هست. بعضی هنرمندان نسبتاً به انتخاب‌ها و تصمیم‌ها واکنش نشان داده‌اند. مژگان عیوضی در مطلبی نوشته هست: «بسیار متاسفم برای جشنواره‌ای که تنها جشنواره معتبر کشور من هست و برگزارکنندگانش پای حرف که به میان بیاید همه از متفکران و روشن‌فکران و روشن‌ضمیرانند و کامیون کامیون افتخار و اعتبار سواد را دنبال خود به یدک می‌کشند؛ اما همانها آنقدر به اجزای حرفه‌ای که برایش جشنواره برگزار کرده‌اند بی‌اطلاعند که به راحتی روی گروه مهمی از این حرفه خط بطلان می‌کشند.

سال پیش که به آقای اسدی اعتراض کردم قرار شد از صنف طراحان صحنه و لباس هم جزء داوران امسال باشند که باز هم نبود. جناب محسن علیخانی، نادر برهانی‌مرند، خانم شیوا مسعودی، جناب مسافر آستانه، محسن براهیمی با اتکا به کدام سواد نیم‌بندتان در لباس طراحی لباس گروه الف و ب جشنواره را که حدود ۴۳ کار هست را لایق داوری ندانستید؟ توهین بزرگتر از این برای چون منی در این سال‌ها اتفاق نیفتاده بود. واقعاً کیفیت کار طراحانی چون من، خانم عابدین‌نژاد، خانم شاهمیریان، خانم شعبانی و …در حد سلیقه شما نبود؟ همه ما از مدرسین این رشته هستیم یعنی سواد حرفه‌ای ما آنقدر کمتر از سواد دورادور شما بود. عجب به این ناداوری.»

البته هیچ واکنشی از سمت دبیرخانه جشنواره فجر نسبت به این رویداد منعکس نشده هست. هیچ اطلاعیه‌ای درباره چرایی این رویداد منتشر نشده هست و صرفاً با بیان آنکه داوران اثری را شایسته دریافت چنین جایزه‌ای ندانسته به قضیه پایان داده‌اند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما