• تاریخ : ۲۲ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : دیبا

علی اکبر تورانیان مدیر کمیته اطلاع‌رسانی سی و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ با اشاره به برنامه‌های این کمیته برای نمایشگاه گفت: ما در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران طبق برنامه‌هایی که در سال گذشته داشتیم عمل خواهیم کرد‌، تلاشمان این هست که بتوانیم اطلاع رسانی خوب و مطلوبی در نمایشگاه داشته باشیم، تا مراجعه‌کنندگان بتوانند در کمترین زمان اطلاعات کاملی را دریافت کنند.

وی ادامه داد در این راستا از کارشناسان خوب و متبحر و با تجربه‌ای بهره خواهیم گرفت‌، دوستانی که در ارتباط با کتاب و نشر هستند. به همین منظور امروز چهارشنیه نخستین نشست آموزشی و توجیهی برای کارشناسان کمیته اطلاع‌رسانی برگزار خواهد شد.

تورانیان با اشاره به دریافت اطلاعات مورد نیاز اطلاع‌رسانی از خانه کتاب گفت:‌ با تغییر مدیریت خانه کتاب این وعده داده شده هست که مشکلاتی که در زمینه دریافت اطلاعات از سال‌های گذشته بوده برطرف شده و اطلاعات به صورت کامل در اختیار ما قرار بگیرد.

وی در خصوص اینکه سال گذشته در روزهای نخست نمایشگاه اطلاعات بسیاری ازناشران به اشتباه در اپلیکیشن ثبت شده بود و مشکلاتی از این قبیل وجود داشت،  امسال چه برنامه‌ای برای رفع این نواقص دارید؟ گفت: سال گذشته مشکل این بود که دوستان تشکل‌ها اطلاعات را به صورت ناقص در اختیارما قرار داده بودند،  بعضا بعضی از ناشران اجراه بهای غرفه را نپرداخته بودند و یا شرایط خاصی داشتند که این دوستان اسامی آن‌ها را رد نکرده بودند. امسال ما از تشکل‌ها خواسته‌ایم که هر ناشری که وارد نمایشگاه می‌شود،‌ اطلاعاتش در اختیار ما قرار گیرد و مسائل جانبی با ناشران جداگانه حل و فصل شود.

وی از استقرار ۱۴۰ کارشناس اطلاع‌رسانی در ۱۷ غرفه محیطی و ۱۶ غرفه سالنی و تعدادی نیز به صورت سیار در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران خبر داد  و گفت: تعداد غرفه‌ها و کارشناسان نسبت به سال قبل تغییری نداشته هست.

تورانیان در پاسخ به اینکه برنامه‌های کمیته اطلاع‌رسانی امسال چه تفاوتی با سال گذشته داشته هست،‌ گفت: ما پیشنهادهایی را برای نمایشگاه امسال داشتیم از جمله اینکه راهنما و مشاور کتاب داشته باشیم به این صورت که افراد و کارشناسانی باشند و در هر بخش درباره انتخاب کتاب خوب به مخاطبان مشاوره دهند‌، اما در شرایط فعلی نمایشگاه کتاب تهران گویا این امکان وجود ندارد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما