• تاریخ : ۴ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مستند با روایت لحظه به لحظه از رویدادهای صبح تا غروب روز عاشورای سال ۸۸ به بیان پیچیدگی و ظرایف آن می‌پردازد. مستند «زخم تازه» روایتی از ناگفته‌های روز عاشورا در سال ۸۸ هست. این روایت از زبان شاهدان عینی این ماجرا نقل می شود که صبح تا شب آن روز را از نزدیک دیده‌اند و اکنون آن را در برابر دوربین بازگو می‌کنند. کارگردان این مستند برای اولین‌بار، پس از گذشت ۸ سال از این ماجرا، به سراغ شاهدان عینی آن رفته تا حقیقت را از زبان آنان بشنود.

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات وقت، سعید حدادیان مداح هیئت دانشگاه تهران و عبدالحسین روح الامینی پدر یکی از کشته شدگان کهریزک از جمله شاهدان عینی هستند که مقابل دوربین این مستند رفته اند.

نکته قابل توجه این که بسیاری از تصاویر آرشیوی که در این مستند آورده شده هست، برای اولین بار هست که در رسانه‌ی ملی پخش می‌شود.

«گیلن باره» اکران می‌شود

مستند ۶۰ دقیقه ای «گیلن باره» به کارگردانی و تهیه کنندگی داوود مرادیان و از تولیدات مرکز بسیج صدا و سیما ساعت ۱۹ امروز و با حضور دکتر علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس در دانشگاه امام صادق (ع) اکران خواهد شد.

گفتنی هست، این مستند به تبعات اقتصادی فتنه ٨٨ و اجماع جهانی برای اعمال تحریم ها علیه ایران می پردازد و روایتی از وضع تحریم ها علیه ایران از سال ١٣٥٨ تا ١٣٨٨ را شامل می شود. 

“گیلن باره” سندرم نادری هست که بر اثر یک بیماری ساده ایجاد شده و در نهایت به فلج شدن یا مرگ منجر می شود.علت نامگذاری این مستند به “گیلن باره” وقوع اتفاقات سال ٨٨ هست که در نهایت منجر به ایجاد اجماع جهانی برای اعمال تحریم های همه جانبه علیه ایران شد؛ تحریم هایی که باعث ایجاد مشکلات اقتصادی از آن سال تاکنون برای کشور شده هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما