• تاریخ : ۳ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : دیبا

پایگاه خبری و تحلیلی خوزنامه :
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفته گذشته در روزهای پایانی هفته، تهران با بحران زلزله مواجه شد و سینماهای شهر نیز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفتند. علاوه بر آن در روزهای پیشین نیز به دلیل آلودگی هوا، تعطیلی مدارس و پنج شنبه شب گذشته نیز که همزمان با شب یلدا شده بود باعث شد تا سینماها رونق چندانی نداشته باشند و از تعداد سینماروها نیز به دلیل زلزله و رعب و وحشتی که میان مردم به وجود آمده بود کاسته شد. اتفاق مهمتر در هفته گذشته اما اکران نشدن فیلم «عصبانی نیستم» بود که علیرغم ثبت قرارداد و برنامه ریزی برای اکران و مراسم اکران خصوصی با حضور بازیگران برای چندمین بار به تعویق افتاد.
پیشتازی کمدی ها ادامه دارد
این هفته علیرغم رکودی که به دلیل اتفاقات اخیر به سینماها تزریق شد اما دو فیلم کمدی روی پرده همچنان بیشترین فروش را داشتند. «خالتور» ساخته آرش معریان و «آینه بغل» به کارگردانی منوچهر هادی همچون هفته های گذشته با استقبال مخاطبان روبه رو بودند. البته شرایط بحرانی و اضطرابی که در مردم به وجود آمده بود در دو روز آخر هفته بر فروش این دو فیلم نیز تاثیر گذاشته بود. «خالتور» با یش از یک ماه اکران تا به حال بیش از ۶ میلیارد فروخته و «آینه بغل» نیز در دومین هفته اکرانش نزدیک به ۵ میلیارد فروش داشته هست.
میلیاردی ها و روندی که رشد نکرده
روند فروش فیلم سینمایی «قاتل اهلی» همچون هفته گذشته با شیب نسبتا کندی ادامه داشته و این اثر مسعود کیمیایی تا کنون به رقم فروش ۲ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان دست پیدا کرده و در جدول فروش نیز در دسته فیلم های میلیاردی قرار دارد.
دیگر فیلم میلیادری گیشه «ثبت با سند برابر هست» هست که فروش آن نیز تحت تاثیر اتفاقات اخیر قرار گرفت. این فیلم بهمن گودرزی نیز نسبت به هفته قبل تر فروش کمتری داشت و تا به حال در تهران رقم ۱ میلیارد و ۵۵۱ میلیون تومان فروخته و فروش فیلم در شهرستان به رقم ۸۲۰ میلیون تومان شده هست. این فیلم در کل به فروش ۲ میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان رسید.
تلاش برای میلیاردی شدن
«آذر» اما همچنان درتلاش برای رسیدن به فروش یک میلیارد تومان هست، اولین فیلم محمد حمزه ای که تهیه کنندگی اش بر عهده نیکی کریمی هست تا کنون ۶۸۰ میلیون تومان فروخته هست و بعید هست در هفته جاری نیز بتواند رشد قابل توجهی در فروش را طی کند.
اوضاع فروش دو فیلم سینمای کودک که روی پرده هستند،همچون هفته گذشته چندان امیدوار کننده به نظر نمی رسد، البته که درباره این دو فیلم نیز نباید تاثیر تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا را نادیده گرفت.
همچنین فروش یک فیلم جدید «خانه کاغذی» مهدی صباغ زاده که از هفته گذشته اکرانش را آغاز کرده نیز ۲۱میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعلام شده هست.
همچنین فیلم های «آپاندیس» ۲۶ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان، «حریم شخصی» ۱۴۴میلیون و ۷۹۴ هزار تومان، «فهرست مقدس» ۴۴ میلیون و ۱۲۷ هزار تومان فروش داشته اند. همچنین فروش فیلم «وقتی برگشتم» به رقم ۲۵۰ میلیون تومان رسید و «غیرمجاز» به فروش ۳۴۰ میلیون تومان رسید.
رقم فروش فیلم های در حال اکران این روزهای سینمای ایران، به علاوه تعداد روزهایی که از اکران آنها می گذرد را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام فیلم و کارگردان
تعداد روزهای اکران
رقم فروش

زرد / مصطفی تقی زاده
۷۹ روز
۵ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان

خالتور/ آرش معیریان
۵۸ روز
۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان

خفگی / فریدون جیرانی
۶۵ روز
۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان

آینه بغل/ منوچهر هادی
۱۶ روز
۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان

ثبت با سند برابر هست/ بهمن گودرزی
۳۰ روز
۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان

قاتل اهلی/ مسعود کیمیایی
۳۰ روز
۲ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان

آذر/ محمد حمزه ای
۲۳ روز
۶۸۰ میلیون تومان

غیرمجاز/ حسن یکتا پناه
۵۱ روز
۳۴۲ میلیون تومان

صفر تا سکو/ سحر مصیبی
۳۰ روز
۳۵۰ میلیون تومان

شکلاتی/ سهیل موفق
۲۳ روز
۳۹۰ میلیون تومان

وقتی برگشتم/ وحید موسائیان
۲۳ روز
۲۵۰ میلیون تومان

اشنوگل/ علی سلیمانی و هادی حاجتمند
۳۰ روز
۱۲۸ میلیون تومان

حریم شخصی/ احمد معظمی
۹ روز
۱۵۰ میلیون تومان

انیمیشن فهرست مقدس/ محمد امین همدانی
۱۶ روز
۲۸ میلیون تومان

آپاندیس/ حسین نمازی
۹ روز
۲۸ میلیون تومان

خانه کاغذی/ مهدی صباغ زاده
۲ روز
۲۵ میلیون تومان

۵۸۲۴۴
خبر آنلاین

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما